Turnuvanın üçüncü gününde lider Jordan Spieth’in bir vuruş arkasında olan Jason Kokrak, final gününde toplam para eşit vuruş sayısında turu tamamlasa da Spieth’in hataları sonrasında şampiyonluğa ulaştı.
İkinci gün ikinci sıraya yükselen Kokrak, üçüncü günde de aynı sırada günü bitirdi. Final turunda ise beş çukurda parın bir altına inmeyi başaran Kokrak, beş çukurda bogey yaptı. Amerikalı golfçü, elde ettiği şampiyonlukla kariyerinin ikinci PGA Tour zaferine ulaşırken FedEx Cup sıralamasında 22 sıra yükselerek beşinci sıraya yerleşti.
İlk üç günün lideri Jordan Spieth ise finalde yaptığı hatalarla turnuvayı kaybetti. İlk dokuzdaki üç çukurda arka arkaya parın bir üstüne çıkarak bogey yapan Spieth, iki çukuru birdie ile bitirdi. İkinci dokuzda ise hatalarını telafi edemeyen Amerikalı golfçü, iki çukurda daha bogey yaptı ve toplam parın üç vuruş üstünde turnuvayı ikinci sırada tamamladı.
Golf
Patrick Cantlay’dan ikinci Memorial zaferi
07/06/2021 - 16:29
Turnuvanın son gününde en çok sıra atlayan isimlerden olan Charley Hoffman, son turda 14 sıra yükselerek üçüncülüğü dört kişi ile paylaştı. Patton Kizzire üç, Sebastian Munoz ve Ian Poulter bir sıra yükselerek üçüncülüğe ortak oldu.
https://i.eurosport.com/2020/06/08/2829757.jpg
Son turun en çok sıra atlayan ismi ise Troy Merritt oldu. Amerikalı golfçü önceki güne 27 sıra yükselirken turu hatasız geçmeyi başardı. Beş çukurda parın altına inmeyi başaran Merritt, ikinci dokuzdaki 13,14 ve 15. çukurlarda arka arkaya birdie yaptı. Tecrübeli isim turu beş birdie ile tamamladı.
Geçtiğimiz yılın şampiyonu Daniel Berger, üçüncü günün aksine ilk iki günkü performansına yakın bir oyun çıkartırken turnuvayı 20. sıraya ortak olarak tamamladı. Berger, dördüncü ve 12. çukurlarda parın bir üstüne çıkarken dört çukurda birdie yaptı.
Son günün en çok sıra kaybeden ismi ise Sung Kang oldu. Kang, 45 sıra kaybederek 62. sıraya ortak olurken, günü toplam parın sekiz vuruş üstünde tamamladı. Güney Koreli golfçü, üç çukurda bogey yaparken dokuzuncu çukuru double bogey ile geçti. Kang, üç parlık 13. çukuru yedi vuruşta tamamladı.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Golf
"Bir numaralı hedefim: kendi başıma yürüyebilmek"
28/05/2021 - 08:32
Golf
Phil Mickelson'dan tarihe geçen şampiyonluk
24/05/2021 - 10:36