İlk günün liderliğe ortak olan isimlerinden Patrick Reed, ilk açılış vuruşu sonrasında arka arkaya yaptığı üç birdie ile ilk tura iyi başlarken, sonrasında hata yapmadı ve çukurların büyük bir bölümünü parla geçmeyi başardı. Reed, ilk üç çukur sonrasında beş, altı ve yedinci çukurlarda da arka arkaya parın bir altına düşmeyi başardı. Amerikalı golfçü toplamda günü sekiz birdie ile tamamlarken toplam parın sekiz vuruş altında kaldı ve günü liderliğe ortak olarak tamamladı.
İlk sıradaki bir diğer isim Alex Noren ise Patrick Reed’in aksine tek çukurda hata yapmasına rağmen 17. çukuru eagle ile geçti ve hatasını telafi etmiş oldu. Noren, günü yedi birdie ile tamamlarken Reed gibi sekiz vuruşluk avantaja sahip oldu.

Farmers Insurance Open: Schauffele'nin ilk günü

Golf
Garrick Higgo kariyerinin ilk PGA Tour zaferini elde etti
15/06/2021 - 12:47
Sıralamada üçüncü sıraya yerleşen isim ise Scottie Scheffler oldu. Scheffler, günü hatasız geçerken beş çukuru birdie ile 16. çukuru ise eagle ile tamamlayarak yedi vuruşluk avantajla turu tamamladı. Dördüncü sıraya ise 12 golfçü ortak oldu. Toplamda 12 isim altı vuruş avantajına ulaşırken 12 isim arasında en üst sırada Beau Hossler yer aldı. Hossler, günü hatasız geçerken turu altı birdie ile tamamladı.
Bu isimler arasında en çok hatayı Peter Malnati yaparken Amerikalı golfçü üç çukurda parın bir vuruş üstüne çıkarak bogey yaptı. Toplamda yedi çukuru birdie ile geçen Malnati, 18. çukurda eagle yaparak hatalarını telafi etmeyi başardı.
Geçtiğimiz yılın şampiyonu Marc Leishman ise günü iki hata ile tamamladı ve arka sıralarda kaldı. Avustralyalı golfçü dördüncü çukurda parın iki üstüne çıkarak double bogey ve 13. çukuru bogey ile geçerek hata yaptı. Leishman, beş çukuru birdie ile tamamlayarak toplamda bir vuruş avantajı ile günü bitirdi.

Farmers Insurance Open: Molinari 11. çukurda bunkerdan kurtulmayı başarıyor

Turnuvanın ilk gününde 19 isim toplam par ile aynı sayıda turu tamamlarken herhangi bir avantaj ya da dezavantaj sağlayamadı. 49 golfçü ise toplam parın üstüne çıkarak günü dezavantajlı bir konumda bitirdi. İlk günü toplam parın sekiz vuruş üstünde tamamlayan iki isim Charles Howell ve Camilo Villegas olurken iki golfçü de herhangi bir çukuru parın altında tamamlayamadı. Her iki isim de altı çukuru bogey ve bir çukuru double bogey bitirdi.
Günü artıda bitiren isimlerden olan Matthew Wolff ise ilk turu tamamladıktan sonra turnuvadan çekildiğini açıkladı. Wolff yaptığı açıklamada, sağ elinde devam eden sakatlığın kötüye gittiğini ve oynamasına engel olduğunu söyledi.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Golf
Patrick Cantlay’dan ikinci Memorial zaferi
07/06/2021 - 16:29
Golf
Charles Schwab Challenge’da şampiyon Jason Kokrak
01/06/2021 - 06:12