Turnuvanın açılış gününde ilk sıraya ortak olan isimlerden Patrick Reed ilk güne göre fazla sayıda hata yaptığı bir günü geride bıraktı. Reed dört çukuru parın bir üstüne çıkarak bogey ile geçerken dört çukurda birdie yaparak hatalarını telafi etti ve günü toplam par ile aynı vuruş sayısında bitirdi. Toplam vuruş avantajında herhangi bir değişim olmayan Reed, sekiz vuruşluk avantajı ile ikinci günü aynı vuruş avantajına sahip altı isimle ikinciliğe ortak olarak bitirdi.
İlk günün zirveye ortak olan bir diğer ismi Alex Noren da ikinci turu hatalarla geçti. 10,11 ve 12. çukurlarda arka arkaya bogey yapan Noren toplamda beş çukuru parın bir üstünde bitirdi. İsveçli sporcu günü toplam parın iki vuruşu üstünde tamamlarken üç çukurda yaptığı birdie ile hatalarının verdiği dezavantajı azaltmaya çalıştı. İlk turda sekiz vuruşluk avantaja sahip olan Noren, ikinci turda toplam parın iki vuruş üstüne çıktığı için iki vuruş kaybetti ve toplamda altı vuruşluk avantaja ulaştı.

Farmers Insurance Open: İkinci günde komik anlar

Travelers Championship
Travelers Championship | Gün #4
27/06/2022 - 21:33
Turnuvada ikinci gün liderliğe yükselen Viktor Hovland, kötü hava şartlarına rağmen turu çok iyi bir şekilde bitirmeyi başardı. Hovland, ikinci turdaki tek hatasını 15. çukurda bogey ile yaparken toplamda sekiz birdie ile günü toplam parın yedi vuruş altında bitirdi. Önceki gün iki vuruşluk avantajını geliştiren Norveçli golfçü toplamda dokuz vuruş avantajına ulaşarak ilk sıraya yerleşti.
İlk günü kötü geçiren isimlerden olan Robby Shelton ise ikinci günün en çok sıra atlayan ismi oldu ve dokuzuncu sıraya yerleşti. Shelton 99 sıra yükselerek yedi vuruşluk avantaja ulaştı. Shelton, 18 parkurlu sahada dört defa iki çukuru arka arkaya birdie ile geçti. Shelton tek hatasını 15. çukurdaki bogey ile yaptı.

Farmers Insurance Open: İkinci günün en güzel vuruşu

İkinci turun en çok sıra kaybeden ismi ise Luke List oldu. List önceki gün altı vuruş avantaja sahipken ikinci gün yaptığı hatalar sebebiyle beş vuruş kaybetti ve toplamda bir vuruş avantaja ulaştı. Üç, dört ve beşinci çukurlarda arka arkaya bogey yapan List, toplamda altı bogey ve bir double bogey yaptı. Amerikalı golfçü üç çukuru birdie ile tamamladı.
Geçtiğimiz hafta The American Express’de şampiyonluğa ulaşan Si Woo Kim ise toplamda bir vuruşun altında kalarak turnuvaya veda eden isimlerden oldu. İlk günkü dört vuruş avantajını kaybeden Kim, ikinci günde toplam parın dört vuruş üstüne çıktığı için bir vuruşluk avantaj sağlayamadı ve elendi.

Farmers Insurance Open: Rickie Fowler'dan şık bir oyun

PGA Tour’da sezonun ilk turnuvası olan Şampiyonlar Turnuvasını kazanan Harris English ve Sony Open in Hawaii’de şampiyonluğa ulaşan Cameron Smith de bu sene kupa kazanıp veda eden diğer isimler oldu. English, turnuvayı toplam parın altı, Cameron Smith ise bir vuruş üstünde tamamlayarak elendi. Toplamda 72 golfçü bir vuruşluk avantaja ulaşamadan turnuvaya veda etti.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Travelers Championship
Travelers Championship | Gün #2
25/06/2022 - 22:56
Travelers Championship
Travelers Championship | Gün #1
25/06/2022 - 22:51