Turnuvanın üçüncü turu ikinci güne göre çok daha uygun hava koşullarında oynandı. Meksikalı golfçü Carlos Ortiz büyük bir sıçramaya imza atarak son gün öncesinde ilk sıraya yükselmeyi başardı. Ortiz, üçüncü turu tek hata ile geçerken toplamda 10 vuruşluk avantaja ulaştı. 11. çukuru parın bir üstüne çıkarak bitiren Ortiz, toplamda yedi birdie ile günü toplam parın altı vuruş altında tamamladı.
İlk gün Alex Noren ile birlikte ilk sırayı paylaşan Patrick Reed ikinci turdaki hata sayısını tekrar etse de toplam parın iki vuruş altında kalarak yükselmeyi başardı. 11, 13,14 ve 16. çukurlarda bogey yapan Reed, dört çukuru birdie, altıncı çukuru ise eagle ile geçerek günü tamamladı. Reed final turu öncesinde Ortiz ile birlikte 10 vuruş avantajına sahip.

Farmer Insurance Open : Üçüncü gün özeti

Golf
Valspar Championship’te şampiyon Sam Burns
04/05/2021 - 07:31
İkinci günün en çok sıra atlayarak ilk sıraya yerleşen ismi olan Viktor Hovland ise ilk sırayı kaybetti ve günü toplam parın üstüne çıkarak bitirdi. İkinci güne göre hata sayısını artıran Hovland, dört çukuru bogey ile 14. çukuru ise double bogey ile tamamladı. Beş çukurda parın bir vuruş altında kalarak birdie yapan Hovland toplam parın bir üstüne çıktığı için önceki gün yakaladığı dokuz vuruşluk avantajı kaybederek sekiz vuruş avantajına geriledi. Hovland ile birlikte toplamda beş isim aynı vuruş avantajına ulaşarak üçüncü sırayı paylaştı.
Üçüncü turda en çok sıra atlayan isim ise Sungjae Im oldu. Güney Koreli golfçü, üçüncü turda iki hata yaparken beş çukuru birdie ile bitirerek toplam parın üç vuruş altında kaldı ve dört vuruşluk avantajı yakaladı. Im, birinci ve ikinci çukurları bogey ile bitirdi.
Üçüncü günün en çok sıra kaybeden ismi ise Grayson Murray oldu. Murray herhangi bir çukurda vuruş avantajı yakalayamazken, sekiz çukurda hata yaptı. Yedi çukuru parın bir üstüne çıkarak bogey ile geçen Amerikalı golfçü, altıncı çukurda double bogey yaptı ve günü toplam parın dokuz vuruş üstünde tamamlayarak yedi vuruşluk dezavantaja ulaştı.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Golf
Stewart Cink'ten sekizinci PGA Tour zaferi
19/04/2021 - 14:51
Tokyo 2020
2020 Tokyo Olimpiyatları: Olimpik Golf'e dair yedi şey
14/04/2021 - 10:29