PGA Tour’da çift turnuvanın olduğu haftada alternatif turnuva olan Corales Puntacana Resort & Club Championship’te ilk sıra Joel Dahmen’in oldu. Turnuvayla aynı zamanda düzenlenen Dünya Golf Şampiyonası sebebiyle birçok önemli isim bu turnuvaya katılmadı. Üçüncü günkü liderliğini korumayı başaran Dahmen, son turda iki çukurda bogey yaparken dört çukuru birdie ile geçti. Kariyerinin ilk PGA Tour zaferine elde eden Amerikalı golfçü, Fedex sıralamasında 67 sıra yükseldi.
Üçüncü güne göre 11 sıra atlayan Sam Ryder ise turnuvayı ikinci sırada tamamladı. Son günde toplam parın beş vuruş altına inmeyi başaran Amerikalı golfçü, tek hatasını ikinci çukurda yaptı. Ryder altı çukurda birdie ile geçti.
Sam Ryder ile ikinci sırayı ise Rafael Campos oldu. Önceki gün liderliğe ortak isimlerden olan Campos bir sıra kaybederek şampiyonluk şansını yitirdi. Son gün çukurların büyük bir bölümünü parla geçen Porto Rikolu golfçü, iki çukurda birdie yaperken, 17. çukurda parın bir üstüne çıktı.
Golf
Rory McIlroy’dan bir buçuk yıl sonra PGA Tour’da ilk zafer
DÜN - 16:15
https://i.eurosport.com/2021/03/13/3011369.jpg
Dördüncülüğü de ikincilik gibi iki isim paylaştı. Üç sıra yükselen Graeme McDowell ve bir sıra kaybeden Michael Gligic dördüncü sıraya ortak oldu. İki hatasını beş birdie ile telafie eden McDowell son gün parın üç vuruş altına indi. Kötü bir son tur geçiren Gligic ise beş birdie ile yakaladığı avantajı dört bogey ile kaybetti.
İlk gün liderlikte tek başına oturan Stephan Jaeger kötü gidişini devam ettirdi. Açılış gününde yakaladığı altı vuruşluk avantajı sonraki turlarda kaybeden Alman golfçü, son turda toplam parın iki vuruş üstünde günü tamamladı. Jaeger, üç bogey yaparken 12. çukuru birdie ile geçti.
Geçtiğimiz yılın şampiyonu Hudson Swafford ise turnuvayı altıncı sıraya ortak olarak tamamladı. Önceki güne göre bir sıra yükselen Amerikalı golfçü, son turda toplam parın iki vuruş altına inmeyi başardı. Birinci ve 15. çukurlarda parın üstüne çıkan Swafford, dört çukuru birdie ile geçti ve toplamda dokuz vuruşluk avantaja ulaştı.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Golf
Valspar Championship’te şampiyon Sam Burns
04/05/2021 - 07:31
Golf
Stewart Cink'ten sekizinci PGA Tour zaferi
19/04/2021 - 14:51