Nisan ayının ilk PGA Tour turnuvasında 18 vuruş avantajıyla Jordan Spieth mutlu sona ulaştı. Turnuvaya dördüncü sırada başlayan Amerikalı golfçü sonraki günlerde performansını artırarak ilk sıraya yükseldi. Üçüncü gün Matt Wallace ile yükseldiği ilk sırayı final gününde de koruyan Spieth, turu şampiyonluk için çekiştiği Charley Hoffman’ın iki vuruş önünde tamamladı.
Önceki gün olduğu gibi son turda da tek hata yapan Spieth, dördüncü çukuru bogey ile tamamladı. Amerikalı golfçü, yedi çukurda birdie yaparken aldığı şampiyonlukla Fedex sıralamasında 33 sıra yükselerek yedinciliğe yerleşti.
Turnuvanın ilk gününde gösterdiği performansını artırarak final gününe Jordan Spieth ile ilk sırayı paylaşarak başlayan Matt Wallace ise son günün kaybeden isimlerindendi. İngiliz golfçü, son turda çukurların büyük bir bölümünü par ile geçerken sadece üç çukurda birdie yaptı. Wallace, Spieth gibi dördüncü çukuru bogey ile bitirdi ve turnuvayı üçüncü sırada tamamladı.
Tokyo 2020
2020 Tokyo Olimpiyatları: Olimpik Golf'e dair yedi şey
14/04/2021 - 10:29
İki gün boyunca ilk 10’un dışında kalan ancak üçüncü gündeki başarılı performansıyla şampiyonluk umudunu son tura taşıyan Charley Hoffman ise turnuvayı ikinci sırada tamamladı. Amerikalı golfçü, son turu hatasız geçerken altı çukurda birdie yaptı. Bu tur aynı zamanda Hoffmann’ın turnuvadaki tek hatasız turu oldu.
https://i.eurosport.com/2021/03/06/3007260.jpg
İlk günün lideri Camilo Villegas ise düşüşünü sürdürdü ve turnuvayı 17. sıraya ortak olarak tamamladı. Kolombiyalı golfçü 16 çukuru parla geçerken 11. çukurda bogey, 16. çukurda ise birdie yaparak turnuvayı bitirdi.
Geçtiğimiz yıl pandemi sebebiyle turnuvanın ertelenmesi sonrasında son şampiyon unvanını koruyan Corey Conners ise turnuvada kötü bir performans sergiledi. Kanadalı golfçü turnuvayı 14. sırada bitirirken son gün iki çukurda hata yaptı. Yedinci çukuru double bogey, 17. çukuru ise bogey ile tamamlayan Conners, beş çukuru birdie ile geçti.
Turnuvada ilk sırada olup sonrasında düşüş yaşayan bir diğer isim Cameron Tringale günü dokuzuncu sıraya ortak olarak tamamladı. Amerikalı golfçü ikinci gün yükseldiği ilk sıra sonrasında sıra kaybederken son turda iki çukuru birdie ile tamamladı. Tringale üçüncü çukurda ise double bogey yaptı.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Golf
Masters'ta şampiyon Matsuyama
13/04/2021 - 09:12
Golf
Joel Dahmen'den ilk PGA Tour şampiyonluğu
29/03/2021 - 17:19