Final gününe ikinci sırada başlayan K.H. Lee, son turda rakibi Sam Burns’e göre çok daha iyi bir performansla ilk sıraya yükseldi. Yoğun yağış sebebiyle erken saate alınan son turun bitimine yakın bir süre kala seansa yoğun yağış sebebiyle ara verildi. Aranın ardından devam eden turda K.H. Lee, turu 25 vuruş avantajla tamamladı. Güney Koreli golfçü ilk dokuzu beş birdie ve bir bogey ile geçerken, ikinci dokuzda üç birdie ve bir bogey yaptı. Turnuvayı ilk sırada bitiren Lee, FedEx sıralamasında 55 sıra yükselerek 29. sıraya yerleşti.
Son tura ilk sırada başlayan Sam Burns ise çukurların büyük bir bölümünü parla geçerek rakibine göre daha az avantaj elde etti ve turnuvayı ikinci sırada tamamladı. İkinci gün yükseldiği ilk sırayı kaybeden Burns, son turda dört çukuru birdie ile geçerken iki çukuru bogey ile tamamladı.
AT&T Byron Nelson turnuvasının son gününde dört golfçü üçüncü sıraya ortak oldu. Önceki güne göre 22 sıra yükselen Patton Kizzire, 15 sıra yükselen Daniel Berger ve altı sıra yükselen Scott Stallings, üçüncülığü Charl Schwartzel ile paylaştı.
Golf
Patrick Cantlay’dan ikinci Memorial zaferi
07/06/2021 - 16:29
Patton Kizzire, son günde ilk dokuzu hatasız geçerken beş çukurda birdie yaptı. İkinci dokuzda da mükemmele yakın bir performans sergileyen Amerikalı golfçü, beş çukuru birdie ile tamamladı ve toplamda 10 birdie yaptı. Kizzire, tek hatasını 17. çukurda yaparken günü 21 vuruş avantajıyla tamamladı.
https://i.eurosport.com/2021/05/15/3133416.jpg
Üçüncü sıranın bir diğer ortağı Daniel Berger ise dokuz çukuru birdie ile bitirdi. Altıncı çukuru takip eden dört çukurda arka arkaya birdie yapan Amerikalı golfçü, tek hatasını 16. çukurda yaptı.
Son üçüncü sıraya yükselen isimler arasında en az sıra atlayan isim Scott Stalling ise sekiz birdie ile turnuvayı tamamladı. Son turdaki tek hatasını ikinci çukurda yapan Stalling, çukuru double bogey ile bitirdi.
Önceki güne yeri değişmeyen ve üçüncü sırayı üç isimle paylaşan Charl Schwartzel, beş çukurda parın altına inmeyi başardı. Güney Afrikalı golfçü tek hatasını sekizinci çukurda parın bir üstüne çıkarak yaptı.
Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl iptal edilen 11 turnuvadan biri olan AT&T Byron Nelson’da son şampiyon unvanını taşıyan Kang Sung Hoon, turnuvayı 47. sıraya ortak olarak tamamladı. Güney Koreli golfçü, son turu tek hata ile geçerken dört çukurda parın altına inerek birdie yaptı.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Golf
Charles Schwab Challenge’da şampiyon Jason Kokrak
01/06/2021 - 06:12
Golf
"Bir numaralı hedefim: kendi başıma yürüyebilmek"
28/05/2021 - 08:32