Geçtiğimiz yıl pandemi sebebiyle takvimde yeri değişen ancak bu yıl normal tarihlerinde düzenlenen The Masters’ta önceki gün beş sıra yükselerek ilk sıraya yerleşen Hideki Matsuyama turnuvayı kazandı. Son turu toplam parın üstünde bitirmesine rağmen avantajını korumayı başaran Japon golfçü, dört yıl sonra PGA Tour’da galibiyete ulaştı. İlk güne toplam parın üç vuruş altında başlayan Matsuyama üçüncü günde toplam parın yedi vuruş altına inerek liderliğe yükseldi. Son günde ise beş çukuru parın bir üstüne çıkarak bogey ile geçen Japon golfçü, üç çukurda birdie yaptı.
Turnuvanın ilk iki gününde liderlik koltuğunda oturan Justin Rose ise takip eden günlerdeki kötü bir performansıyla yedinci oldu. İlk iki gün yedi vuruşluk avantaja ulaşan Rose, üçüncü turu toplam para eşit bitirdi. Son günde ise altı bogey ve dört birdie ile toplam parın iki vuruş üstüne çıkan İngiliz golfçü, turnuvayı yedinci sırada bitirdi.
https://i.eurosport.com/2021/04/12/3028512.jpg
Golf
Rory McIlroy’dan bir buçuk yıl sonra PGA Tour’da ilk zafer
DÜN - 16:15
Geçtiğimiz yılın şampiyonu Dustin Johnson ise turnuvada sürpriz bir sonuca imza attı. Turnuvaya kötü bir başlangıç yapan Johnson, ilk günü toplam parın iki vuruş üstünde tamamladı. Sonraki gün de kötü bir performans sergileyen Amerikalı golfçü, altı çukurda bogey, beşinci çukurda double bogey yaptı. Toplam parın beş vuruş üstünde turnuvayı tamamlayan Dustin Johnson, ikinci gün sonunda cut sınırının altında kalarak elendi.
Geçtiğimiz hafta Valero Texsa Open’da şampiyonluğa ulaşan Jordan Spieth ise turnuvanın son gününde iyi bir performans sergileyen isimlerdendi. Spieth, son gün dört sıra yükselerek üçüncü sırayı Xander Schauffele ile paylaştı. Amerikalı golfçü son turda, dört çukurda bogey yaparken altı çukuru birdie ile geçti. Üçüncü sıranın diğer ortağı Xander Schauffele ise günü toplam para eşit sayıda vuruşla bitirdi.
İkinci günde ikinci sıraya yerleşen ve turnuva sonuna kadar yeri değişmeyen Will Zalatoris ise son gün şampiyonluk mücadelesi verdi. Son tura ilk iki çukuru birdie ile geçerek iyi bir başlangıç yapan Zalatoris, sonrasındaki çukurların büyük bir kısmını parla geçerken üç çukurda bogey yaptı. Toplamda beş çukuru birdie ile geçen Amerikalı golfçünün performansı şampiyonluk için yeterli olmadı.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Golf
Valspar Championship’te şampiyon Sam Burns
04/05/2021 - 07:31
Golf
Stewart Cink'ten sekizinci PGA Tour zaferi
19/04/2021 - 14:51