PGA Tour’da mart ayının üçüncü turnuvasında şampiyonluğa Matt Jones ulaştı. Avustralyalı golfçü üçüncü gün yükseldiği liderliği korumayı başardı. İyi bir ilk turla turnuvaya başlayan Jones, yakaladığı dokuz vuruşluk avantajı sonraki turlarda 10 vuruşa çekmeyi başardı.
Final gününde ise tura lider başlayan tecrübeli isim ikinci sıradaki J.B. Holmes ve Aaron Wise’ın hataları sonrasında zafere uzandı. Tecrübeli golfçü, üç çukurda bogey yaparken beş çukurda parın bir vuruş altına inerek birdie yaptı ve günü toplam parın iki vuruş altında bitirdi.
PGA Tour’daki son zaferini 2014’te Shell Houston Open’da alan Matt Jones yedi yıl sonra ilk kez zafere ulaştı. Avustralyalı golfçü Fedex sıralamasında 60. sıradan 11. sıraya yükseldi.
Golf
Rory McIlroy’dan bir buçuk yıl sonra PGA Tour’da ilk zafer
6 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/03/21/3015891.jpg
Son güne ikinci sırayı paylaşarak başlayan J.B. Holmes 44 sıra, Aaron Wise ise 11 sıra kaybetti. Holmes, son turda toplam parın dokuz vuruş üstüne çıkarken herhangi bir çukurda parın altına inmeyi başaramadı. Amerikalı golfçü, beş çukurda bogey, iki çukurda double bogey yaparak turnuvayı 46. sıraya ortak olarak tamamladı.
Final turuna ikinci sırada başlayan bir diğer isim Aaron Wise ise turu toplam parın üç vuruş üstünde tamamladı. Amerikalı golfçü 11 sıra kaybederek 13. sıraya ortak olurken dört çukurda parın altına inerek birdie yaptı. Wise iki çukurda bogey, iki çukurda ise double bogey yaptı.
Üçüncü güne göre 16 sıra yükselen Brandon Hagy, turnuvayı ikinci sırada bitirdi. Altı çukurda birdie yapan Amerikalı golfçü, iki çukurda parın bir üstüne çıktı. Günü toplam parın dört vuruş altında tamamlayan Hagy, toplamda yedi vuruş avantajına ulaştı.
https://i.eurosport.com/2021/03/20/3015215.jpg
Son günün en çok sıra atlayan ismi Chase Seiffert ise 38 sıra yükselerek üçüncülüğü Brendan Steele ile paylaştı. Seiffert, final turunu hatasız geçerken altı çukurda birdie yaptı. Önceki güne göre 31 sıra yükselmeyi başaran Brendan Steele ise üçüncü sıranın bir diğer ortağıydı. Amerikalı golfçü, rakibine göre iki çukurda hata yapsa da beş birdie ve bir eagle ile hatalarını telafi etti.
Geçtiğimiz yılın şampiyonu Sungjae Im ise turnuvayı sekizinci sıraya ortak olarak tamamladı. Son günü toplam para eşit bitiren Güney Koreli golfçü, üç çukurda hata yaparken üç çukurda birdie yaptı.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Golf
Valspar Championship’te şampiyon Sam Burns
04/05/2021 - 07:31
Golf
Stewart Cink'ten sekizinci PGA Tour zaferi
19/04/2021 - 14:51