PGA Tour’da haziran ayının ilk turnuvası olan Memorial’da Patrick Cantlay, son gün oynanan Play-off mücadelesinin ardından şampiyon oldu. İkinci sıradaki rakibi Collin Morikawa ve Scottie Scheffler ile son gün büyük bir rekabete giren Cantlay, Play-off turunda rakibinin 4 vuruşta çukuru tamamlayamaması sonrasında ikinci kez turnuvada galibiyet elde etti.
Son güne 12 vuruş avantajıyla başlayan Cantlay, turun açılış çukurlarından ikisinde parın bir üstüne çıkarak bogey yaptı. İkinci çukuru birdie ile geçen Amerikalı golfçü altı, 13 ve 17. çukurlarda parın altına inmeyi başardı. Dokuzuncu çukurda da parın bir üstüne çıkan Cantlay, bir vuruşluk avantaj elde etti ve toplamda 13 vuruş avantajına ulaştı. Morikawa’yı Play-off’ta mağlup eden Cantlay, FedEx Cup sıralamasında dokuz sıra yükselerek ilk sıraya yerleşti.
Turnuvanın final turuna Cantlay ile aynı vuruş avantajında başlayan Collin Morikawa, turun açılış çukuruyla birlikte dördüncü ve altıncı çukurlarda bogey yaptı. Dört çukurda ise parın bir altına inmeyi başaran Amerikalı golfçü, Play-off turunda çukuru 4 vuruşta tamamlayamadı ve ikinci oldu.
Golf
Charles Schwab Challenge’da şampiyon Jason Kokrak
01/06/2021 - 06:12
Memorial’ın son gününde şampiyonluk mücadelesi veren ancak ikinci dokuzda istediği performansı sergileyemeyerek Play-off şansını kaçıran Scottie Scheffler, üçüncü oldu. Scheffler, ilk dokuzda bir vuruşluk avantaj elde ederken, ikinci dokuzda çukurların büyük bir bölümünü parla geçti. İki çukurda parın bir altına inmeyi başaran Scheffler, son çukurda birdie yapamayarak Play-off’ta yer alma şansını kaybetti.
Son günde yeri değişmeyen Branden Grace ise turnuvayı dördüncü olarak tamamladı. İlk dokuzda bir vuruşluk avantaj yakalamasına rağmen ikinci dokuzdaki ilk dört çukurda bogey yapan Grace, büyük bir avantaj kaybetti. Kalan çukurlarda üç kez parın bir altına inmeyi başaran Güney Afrikalı golfçü, 10 vuruş avantajıyla turnuvayı noktaladı.
Geçtiğimiz yıl turnuvayı kazanan John Rahm ise üçüncü gün koronavirüs testisinin pozitif çıkması sonrasında turnuvadan çekilmek zorunda kaldı. Turnuvanın üçüncü günü sonunda 18 vuruş avantaja sahip olan Rahm, geçtiğimiz yıl dokuz vuruş avantajıyla turnuvayı kazanmıştı.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Golf
"Bir numaralı hedefim: kendi başıma yürüyebilmek"
28/05/2021 - 08:32
Golf
Phil Mickelson'dan tarihe geçen şampiyonluk
24/05/2021 - 10:36