PGA Tour’daki dördüncü zaferine ulaşan Daniel Berger, üçüncü günün aksine çok daha iyi bir performans sergilerken turnuvadaki en iyi derecesiyle günü bitirdi. Final turunda sekizinci çukur hariç hata yapmayan Berger, toplam parın yedi vuruş altında kalırken dört birdie ve iki eagle ile galibiyete ulaştı.
Turnuvanın ikinci ve üçüncü gününde tek başına lider olan Jordan Spieth kötü bir son tur geçirdi. Üç çukurda parın bir üstüne çıkan Amerikalı golfçü, beş çukurda birdie yaptı. Toplam parın iki vuruş altında günü bitiren Spieth, 15 vuruşluk avantajı ile üçüncü sırayı paylaşan isimlerden oldu.
Önceki günün ikincilerinden Nate Lashley günü tek hata ile geçmesine rağmen beşinci sıraya geriledi. Lashley 16. çukurda double bogey yaparken büyük bir avantaj kaybına uğradı. Üçüncü günün bir diğer ikincisi Tom Hoge ise günü toplam parın bir vuruş altına inerek 12. sırada tamamladı.
Golf
Garrick Higgo kariyerinin ilk PGA Tour zaferini elde etti
15/06/2021 - 12:47
İlk günün lideri olan ancak sonrasında düşüş yaşayan Patrick Cantlay üçüncü gün yükseldiği ikinciliği kaybederek üçüncü sırayı Jordan Spieth ile paylaştı. Cantlay son günde sekizinci çukuru bogey ile geçerken beş çukurda birdie yaptı.
Üçüncü turda ikinciliğe ortak olan bir diğer isim Russel Knox da diğer isimler gibi düşüş yaşadı ve turnuvayı yedinci sırayı ortak olarak tamamladı. İskoç golfçü, üç çukurda parın bir üstüne çıkarken beş çukuru birdie geçti.
Turnuvanın son gününde en çok sıra atlayan isim ise Chez Reavie oldu. 18 sıra yükselerek 16. sırayı paylaşan isimlerden olan Amerikalı golfçü, günü altı birdie ile bitirdi. 15. çukurda bogey yapan Reavie, turnuvayı dokuz vuruşluk avantaj ile tamamladı.
Üçüncü günün en çok sıra atlayan ismi Beau Hossler ise son günde en çok sıra kaybeden golfçüydü. Dört çukuru bogey ile geçen Hossler, 14. çukurda double bogey yaptı. Amerikalı golfçü dört çukurda parın bir altına inerken, günü toplam parın üç vuruş üstünde tamamladı.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Golf
Patrick Cantlay’dan ikinci Memorial zaferi
07/06/2021 - 16:29
Golf
Charles Schwab Challenge’da şampiyon Jason Kokrak
01/06/2021 - 06:12