Turnuvanın üçüncü günündeki iyi performansını devam ettiren Brooks Koepka 2015’ten sonra ikinci kez Waste Management Open’da zafer elde etti. Turnuvanın final turuna ikinci çukurda yaptığı hata ile yavaş başlayan Koepka, 13. çukura kadar bütün çukurları par ile geçerken üçüncü çukurda eagle yaptı. Amerikalı golfçü 13. çukurla birlikte arka arkaya üç çukuru birdie ile geçerken 17. çukurda yaptığı eagle, şampiyonluğu kazanmasında önemli rol oynadı.
Önceki günün lideri Jordan Spieth ise üçüncü günün aksine kötü bir performans sergiledi. Üçüncü gün toplam parın 10 vuruş altına düşen Spieth, son turda toplam parın bir üstüne çıktı. İki birdie yapan Amerikalı golfçü, üç çukurda bogey yaparken diğer çukurları par ile geçti ve dördüncü sıraya ortak oldu.
İkinci ve üçüncü gün ilk sırada bulunan Xander Schaueffele ise bir sıra kaybederek Kyoung Hoon Lee ile ikinci sırayı paylaştı. Schaueffele, toplam par sayısına eşit bitirdiği turda, dört birdie yaparken dört çukurda da bogey yaptı. İkinci sıranın bir diğer ortağı Kyoung Hoon Lee ise toplam parın üç vuruş altında kalarak bir sıra yükselirken turu dört birdie ve bir bogey ile bitirdi.
Golf
Garrick Higgo kariyerinin ilk PGA Tour zaferini elde etti
15/06/2021 - 12:47
İkinci günkü iyi performansını son turda sürdüren Steve Stricker ise üçüncü güne göre dört sıra yükselerek dördüncü sıraya ortak oldu. Amerikalı golfçü, tek hatasını dokuzuncu çukurda yaparken final turunda altı birdie yaptı.
Turnuvanın son gününde en çok sıra kaybeden isim Patton Kizzire oldu. 34 sıra kaybeden Kizzire, toplam parın üç vuruş üstüne çıkarken beş çukurda parın bir üstüne çıktı ve bogey yaptı. Amerikalı golfçü, 15. çukuru eagle ile geçerken turnuvayı 50. sıraya ortak olarak tamamladı.
Son günde en çok sıra atlayan isim ise Richy Werenski’ydi. Toplam parın yedi vuruş altında kalmayı başaran, Werensk, dokuz çukurda birdie yapmasına rağmen iki çukuru bogey ile geçtiği için günü yedi vuruşluk avantajla tamamladı ve 32 sıra yükselerek 22. sıraya ortak olarak turnuvayı bitirdi.
Hazılayan: Batuhan Özokan
Golf
Patrick Cantlay’dan ikinci Memorial zaferi
07/06/2021 - 16:29
Golf
Charles Schwab Challenge’da şampiyon Jason Kokrak
01/06/2021 - 06:12