İlk günkü liderliğini ikinci gün kaybeden fakat üçüncü günde tekrar ilk sıraya yerleşen Patrick Reed, son gün de liderliğini koruyarak zafere ulaştı. Üçüncü tura göre hata sayısını azaltan Reed, final turundaki tek hatasını sekizinci çukurda yaptı. Sekizinci çukuru bogey ile geçen Amerikalı golfçü, turu üç birdie ile bitirdi. Reed ayrıca altıncı çukurda parın iki vuruş altına inerek eagle yaptı. Final turunu toplam parın dört vuruş altında tamamlayan Reed, 14 vuruşluk avantaja ulaştı ve ikinciliğe paylaşan isimlere beş vuruş fark atarak kariyerindeki en büyük vuruş marjını yakalamış oldu.

Farmer Insurance Open: Dördüncü gün özeti

Üçüncü günde liderliği Patrick Reed ile paylaşan Carlos Ortiz turnuvadaki en kötü gününü geçirerek 28 sıra kaybetti. Ortiz final turunda yedi çukuru parın bir üstüne çıkarak bogey ile geçerken 12. çukurda double bogey yaptı. Meksikalı golfçü son turda üç çukuru birdie ile geçerken turu toplam parın altı vuruş üstünde tamamlayarak yakaladığı 10 vuruşluk avantajı kaybetti ve turnuvada dört vuruş avantajına sahip üç isimden birisi oldu.
Golf
Valspar Championship’te şampiyon Sam Burns
04/05/2021 - 07:31
Önceki güne göre 10 sıra yükselen Tony Finau, Henrik Norlander ve Xander Schauffele turnuvayı ikinci sıraya ortak olarak tamamladı. Bu üç sporcuya ek olarak Ryan Palmer ve ikinci günün lideri Viktor Hovland da aynı vuruş avantajına sahip oldukları için toplamda beş oyuncu turnuvayı ikinci olarak tamamladı. Beş isim de dokuz vuruşluk avantaj ile turnuvayı bitirirken beş golfçü arasında final turunda en az hatayı Ryan Palmer ve Xander Schauffele yaptı. Her iki sporcu da iki çukuru bogey ile geçerek günü bitirdi.

Farmer Insurance Open: Patrick Reed en iyi vuruşlar

Kötü başladığı turnuvayı toplamda beş vuruşluk avantajla bitiren geçtiğimiz yılın şampiyonu Marc Leishman ise son gün dokuz sıra yükseldi. Leishman, iki çukuru bogey ile geçerken dört çukuru birdie ile geçti. Avustralyalı golfçü turnuvayı 11 isimle 18. sıraya olarak tamamladı.
Son günün en çok sıra atlayan ismi ise Sepp Straka oldu. Straka 41 sıra yükselirken son turu hatasız geçti ve yedi çukuru birdie ile tamamladı. Straka, turnuvayı beş isimle birlikte 32. sırada bitirdi. Final turunun en kötü performansını ise Richy Werenski sergiledi. Werenski 43 sıra kaybederek 60. sıraya ortak oldu. Amerikalı golfçü, ikinci çukuru birdie ile geçerken beş çukurda bogey ve ilk çukurda double bogey yaptı.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Golf
Stewart Cink'ten sekizinci PGA Tour zaferi
19/04/2021 - 14:51
Tokyo 2020
2020 Tokyo Olimpiyatları: Olimpik Golf'e dair yedi şey
14/04/2021 - 10:29