Pandemi sebebiyle ilk kez kalabalık bir oyuncu grubuyla yapılan Şampiyonlar Turnuvası’nda dünya üç numarası Justin Thomas ve dünya sıralamasında 29. olan Harris English, sekiz vuruşluk avantaj ile günü lider olarak bitirdi. Geçtiğimiz yıl pandemi sebebiyle takvimde yaşanan aksaklıklardan dolayı geçen yıl şampiyon olan golfçülere ek olarak FedEx Cup’ta ilk 30’da yer alan sporcular da davet edildi ve Şampiyonlar Turnuvası ilk defa 42 sporcu ile başladı.

Turnuvanın ilk turunda Justin Thomas ve Harry English, 73 parlık parkuru 65 vuruşta tamamladı. Geçtiğimiz yılki Şampiyonlar Turnuvası’nı şampiyon olarak tamamlayan Justin Thomas, bu seneki turnuvaya da iyi bir giriş yaptı. Thomas, Harris English’in yedinci delikte bogey yapmasına rağmen par yaptığı deliklerin sayısı rakibine göre bir fazla olduğu için günü, English ile birinciliği paylaşarak tamamladı.

Golf
Golf  : Tiger Woods beşinci keş sırt ameliyatı oldu
2 SAAT SONRA

Justin Thomas ise ilk turu sekiz birdie ile tamamladı. Puan tablosunu ilk sırada tamamlayan Harris English ilk turu yedi birdie ve bir eagle ile bitirdi. English, yedinci delikte yaptığı bogeyi dokuzuncu delikteki eagle ile telafi etti.

2021 Şampiyonlar Turnuvası’nda dünya bir numarası Dustin Johnson ise ilk turu iyi geçirmeyen isimlerdendi. Parkuru 71 vuruşla tamamlayarak iki vuruş avantajını yakalayan yedi isimden biri olan Johnson, puan tablosunda 36. sırada yer aldı. Günü üç birdie ile tamamlayan Johnson ilk turdaki tek hatasını 14. delikte yaptı ve turu tek bogey ile tamamladı.

https://i.eurosport.com/2021/01/08/2967131.jpg

2021 Şampiyonlar Turnuvası’nda dört isim parkuru 73 vuruşta tamamlayarak par yaptı. Hudson Swafford, Michael Thompson, Hideki Matsuyama ve Mackenzie Hughes, 73 parlık parkuru 73 vuruşta tamamladı. İlk turda Tony Finau ve Sebastian Munoz ise günü artıda tamamlayan iki isim oldu. Finau, 15. delikte yaptığı hata sonrasında beş parın üstüne çıktı ve 15. deliği yedi vuruşta tamamlayarak double bogey yaptı.

Finau’nun, 10. ve 11. Delikleri de bogey ile geçmesi sıralamada geriye düşmesine sebep oldu. Amerikalı golfçü ilk turda altıncı ve on altıncı delikleri birdie ile geçmeyi başardı ve parkuru 74 vuruşta tamamladı.

Günün en kötü performansını sergileyen Sebastian Munoz ise Finau’ya göre ilk turda daha çok birdie yapmış olsa da rakibinden daha fazla bogey yaptığı için günü son sırada tamamladı. Munoz, 3, 5, 11, 12 ve 13. deliklerde par sayısının bir üstüne çıktı. İlk turu iki birdie ile geçen Munoz parkuru 75 vuruşta tamamladı.

Yazı: Batuhan Özokan

Golf
Tiger Woods ameliyat oldu
BIR GÜN ÖNCE
Golf
Sony Open in Hawaii’de şampiyon Kevin Na
18/01/2021 - 14:06