Şampiyonlar Turnuvası’nın ikinci gününü en iyi geçiren isimler Harris English ile beraber Daniel Berger, Collin Morikawa Ryan Palmer oldu. English hariç üç isimde ilk günkü sıralarının üstüne çıkmayı başardı. Turnuvanın lideri olan Harris English ilk turun aksine ikinci günü hatasız geçerken turu altı birdie ile tamamladı. Turnuvanın ikinci gününde altı vuruşluk avantaj elde eden English, parkuru 67 vuruşta tamamladı ve toplamda 14 vuruşluk avantaj sağladı.
İlk günü dört vuruş avantajıyla tamamlayan Daniel Berger, ikinci günde parkuru 65 vuruşta tamamladı ve toplamda 12 vuruşluk avantaj ile ikinci sıraya yükseldi. İkinci günün en başarılı isimlerinden Collin Morikawa da parkuru 65 vuruşta tamamlayarak 10 sıra yükseldi ve üçüncü sıraya yerleşti. Morikawa 12. çukurda parın bir üstüne çıkarak bogey yapsa da 13,14 ve 15. çukurlarda birdie yaparak hatasını telafi etmeyi başardı.
İlk günü kötü geçiren isimlerden olan dünya bir numarası Dustin Johnson, turnuvanın ikinci gününde 20 sıra yükselerek ilk günkü kötü performansı toparlamayı başardı. Turnuvanın ilk gününün aksine ikinci turu hatasız geçen Johnson, sekiz birdie ile parkuru 65 vuruşta tamamladı. İkinci tur sıralamasında üçüncü sırada olan Johnson, ana tabloda 10. sıraya yükseldi.
Zurich Classic of New Orleans
New Orleans Zürih Klasik | Dördüncü Gün
25/04/2022 - 10:19
https://i.eurosport.com/2021/01/09/2967704.jpg
Turnuvanın açılış gününü Harris English ile lider tamamlayan Justin Thomas, ikinci turu kötü geçiren isimlerden biriydi. İlk günün aksine 13. çukurda bogey yapan Thomas parkuru 69 vuruşta tamamlayarak günü dört vuruş avantajı ile tamamladı ve toplamda 12 vuruşluk avantaja ulaştı. Thomas ikinci turu beş birdie ile tamamladı.
İkinci turun en kötü ismi ise Robert Streb oldu. 24 sıra kaybederek 31. sıraya yerleşen Amerikalı golfçü, turu bir vuruş avantajı ile kapatsa da sıralamada geriye düştü. Streb ikinci turda beş birdie yaptı ancak ikinci ve üçüncü çukurlarda bogey, 17. çukurda double bogey yaptı ve kazandığı avantajları kaybetti.
İlk günü son sırada tamamlayan Sebastian Munoz ise ikinci turda parkuru yedi vuruş avantajı ile 66 vuruşta tamamladı. Munoz, yedi birdie ile günü tamamladı ve sekiz sıra yükselerek 33. sıraya yerleşti.
Turnuvanın ikinci gününü artıda bitiren tek isim Japon golfçü Hideki Matsuyama oldu. İlk turda yaptığı hata sayısı kadar hata yapsa da beşinci çukurdaki birdie hariç kalan bölümleri par yaparak tamamlayan Matsuyama beş sıra gerileyerek son sıraya yerleşti. Matsuyama, parkuru 75 vuruşta tamamladı.
Yazı: Batuhan Özokan
Zurich Classic of New Orleans
New Orleans Zürih Klasik | Üçüncü gün
25/04/2022 - 05:41
Zurich Classic of New Orleans
New Orleans Zürih Klasik | İkinci Gün
25/04/2022 - 05:35