Şampiyonlar Turnuvası’nın üçüncü gününün en başarılı ismi Ryan Palmer oldu. Üçüncü turu dokuz birdie ile tamamlayan Palmer, hata yapmadı ve günü lider olarak tamamladı. Palmer üçüncü turu 64 vuruştu tamamladı ve toplam vuruş avantajını 21’e getirdi. İlk günün turnuva lideri Harris English liderliğe yine ortak olsa da Palmer’a göre iki fazla vuruşla günü 66 vuruşta tamamlayarak yedi vuruş avantajı aldı ve toplamda 21 vuruşluk avantaja ulaştı. English ikinci turda olduğu gibi günü hata yapmadan geçti ve turu yedi birdie ile tamamladı.

İkinci turun en iyi isimlerinden olan Daniel Berger ise üçüncü turda sıra kaybeden isimlerdendi. Dördüncü sıraya gerileyen Berger, günü altı vuruş avantajı ile tamamlarken toplamda 18 vuruş avantajına ulaştı. Berger üçüncü turda hata yapmazken turu altı birdie ile tamamladı.

Golf
Si Woo Kim’den PGA Tour’da üçüncü zafer
25/01/2021 - 15:21

Üçüncü günün en başarılı isimlerinden olan Cameron Smith gün sonunda 16 sıra yükselerek günün en çok sıra atlayan ismi oldu. 12. çukurdaki bogeye rağmen sekiz birdie yapan Smith, üçüncü turda yedi vuruşluk avantaj sağlayarak toplam vuruş avantajını 13’e getirdi.

İlk günü Harris English ile lider tamamlayan ancak ikinci gün geriye düşen Justin Thomas, üçüncü günde de sıra kaybetti. Üç sıra kaybederek altıncı sıraya gerileyen Thomas, beşinci çukurda eagle yapmasına rağmen dördüncü çukurda bogey, altıncı çukurda ise double bogey yaparak avantajını kaybetti. Thomas, altı birdie ile turu 68 vuruşta tamamladı ve beş vuruş avantajı ile günü tamamladı. Justin Thomas toplamda 17 vuruşluk avantaja ulaştı.

https://i.eurosport.com/2021/01/10/2968329.jpg

Dünya bir numarası Dustin Johnson ise ilk günkü kötü performansını ikinci günde toparlamayı başarmıştı ancak üçüncü gün de Johnson için pek iyi geçmedi. 14 vuruş avantajına sahip altı isimden birisi olan Johnson, üçüncü turu dört vuruşluk avantaj ile 69 vuruşta tamamladı. Johnson üçüncü turdaki tek hatasını 15. çukurda yaptı. Çukuru bogey ile geçen Johnson, günü beş birdie ile tamamladı.

Üçüncü günün en çok sıra kaybeden ismi se Carlos Ortiz oldu. 27 sıra kaybederek 38. sıraya yerleşen Ortiz günü artıda bitiren iki isimden biriydi. Ortiz günü iki vuruş fazlasıyla bitirirken dört çukurda bogey yaptı. Meksikalı golfçü beşinci ve 14. çukurlarda birdie yaparak turu tamamladı. Turnuvanın üçüncü gününü bir diğer artıda bitiren isim ise Andrew Landy’di. Landy, üç bogey ve bir double bogey yaparak günü üç vuruş fazlasıyla tamamladı.

Yazı: Batuhan Özokan

The American Express
The American Express : Ghim'den sekizinci çukurda birdie geliyor
25/01/2021 - 14:26
The American Express
The American Express : Kim'in 18. çukurdaki performansı
25/01/2021 - 14:24