Sentry Şampiyonlar Turnuvası’nın dördüncü ve son gününde şampiyon belli oldu. Turnuvanın ilk iki gününü lider olarak tamamlayan ancak üçüncü günde liderliği Ryan Palmer ile paylaşan Harris English turnuvanın son gününde liderliği önceki gün olduğu gibi paylaşmak zorunda kaldı.

Turnuvanın son gününü dokuz vuruş avantajı ile tamamlayan Joaquin Niemann, English ile toplamda 25 vuruş avantajına ulaşarak liderliğe ortak oldu. English ve Niemann’ın toplam vuruş avantajında eşit hale gelmesinden sonra oynanan playoffda 18. çukuru birdie ile geçen Harris English turnuvayı şampiyon olarak tamamladı ve 6.7 milyon dolarlık ödülün sahibi oldu. Dördüncü ve 16. çukurlardaki bogeye rağmen altı birdie yapan Harris English, dört vuruş avantajı ile turu tamamlarken toplamda 25 vuruşluk avantaja ulaştı. English, turnuvanın son gününde iki kez parın üstüne çıktı ve ilk turdan sonra ilk kez hata yapmış oldu. Son gün gösterdiği etkili performans ile liderliğe kadar tırmanan Joaquin Niemann, günü dokuz birdie ile tamamladı ve turnuvada ikinci oldu.

Sony Open
Sony Açık ikinci gün özeti
9 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/01/11/2969199.jpg

Turnuvanın üçüncü gününde liderliğe ortak olan Ryan Palmer ise beşinci çukuru eagle ile geçmesine rağmen yedinci çukuru bogey, 11. çukuru ise double bogey ile tamamlayınca günü iki vuruş avantaj ile kapattı. Son günü dört birdie ile tamamlayan Palmer, ana tabloda dördüncü sıraya gerilemiş oldu.

Geçtiğimiz yılın şampiyonu Justin Thomas ise üçüncü güne göre iki sıra yükselerek turnuvayı üçüncü olarak tamamladı. Thomas, günü yedi vuruş avantajı ile tamamlarken toplamda turnuvayı 24 vuruş avantajı ile kapattı. Thomas, turu sekiz birdie ve 17. çukurdaki yaptığı bogey ile tamamladı.

Turnuvayı kötü geçiren isimlerden olan dünya bir numarası Dustin Johnson, son günü üç hata ile tamamladı. İkinci ve 13. çukurlarda bogey, 12. çukurda double bogey yapan Johnson, turu sekiz birdie ile tamamladı. Dustin Johnson son turu dört vuruş avantajı ile tamamlarken toplamda 18 vuruş avantajı ile turnuvayı aynı vuruş avantajına sahip Sergio Garcia ile 11. olarak bitirdi.

https://i.eurosport.com/2021/01/11/2969203.jpg

Turnuvanın son gününde en çok sıra atlayan isim Abraham Ancer oldu. Ancer, son günü yedi birdie yaparak yedi vuruş avantajı ile kapatırken toplamda 16 vuruş avantajına ulaştı ve 17. sırayı paylaşan dört isimden biri oldu.

Sentry Şampiyonlar Turnuvası: Harry English Röportajı

Hazırlayan: Batuhan Özokan

Golf
Sony Open in Hawaii #1
20 SAAT ÖNCE
Sony Open
Sony Açık'ta tarihin en iyi 10 atışı
DÜN - 06:05