Takvim yılının üçüncü PGA Tour turnuvası olan The American Express, Si Woo Kim’in şampiyonluğuyla noktalandı. Önceki gün liderliğe ortak olan isimlerden olan Kim, son günü hatasız geçerken toplamda sekiz çukuru birdie ile tamamladı. Son günü toplam parın sekiz vuruş altında tamamlayan Kim, genel toplamda 23 vuruş avantajı ile Patrick Cantlay’nin bir vuruş önünde turnuvayı bitirdi.
Önceki güne göre 11 sıra yükselerek son gün şampiyonluk yarışı veren Patrick Cantlay de dördüncü turu hatasız geçti fakat bir vuruş farkla turnuvayı ikinci tamamladı. Cantlay son turda 11 çukuru birdie ile geçse de önceki günkü performansı Kim’den daha kötü olduğu için geride kaldı.

The American Express : Şampiyon Si Woo Kim Röportajı

Golf
Patrick Cantlay’dan ikinci Memorial zaferi
07/06/2021 - 16:29
Turnuvanın üçüncü gününde Si Woo Kim ile liderliğe ortak olan isimlerden Max Homa ise son günde en çok sıra kaybeden isimlerden oldu. 20 sıra geriye düşen Homa, günü artıda bitirerek kötü bir performans sergiledi ve dört vuruşluk avantaj kaybetti. Homa, dördüncü turda beş çukurda hata yaptı ve bogey ile geçti. Amerikalı golfçü son turda sadece beşinci çukuru birdie ile geçti.
Üçüncü günün liderliğe ortak olan bir diğer ismi Tony Finau da Max Homa gibi sıra kaybeden isimlerdendi. Finau son turda toplam parın dört vuruş altında kalarak üç sıra geriye düştü ve turnuvayı dördüncü olarak tamamladı. İki çukurda bogey yapan Finau, altı çukuru birdie ile geçti.

The American Express : Cantlay'dan 12. çukurda birdie geliyor

Geçtiğimiz yılın şampiyonu Andrew Landy ise turnuvada etkisiz kalan isimlerden birisi oldu. Landry turnuvayı 63. sırada tamamlarken son turda toplam parın iki vuruş üstüne çıktı. Dört çukurda bogey yapan Landy, üç çukuru birdie ile geçti.
Günü toplam par ile aynı vuruş sayısında bitiren Maverick McNealy, turnuvada son sırada yer aldı. MCcNealy, son turda bir double bogey, üç bogey ve beş birdie yaparak günü tamamladı.
Turnuvanın son gününde en çok sıra atlayan isim ise Ryan Armour oldu. Armour, beş, altı, yedi ve sekizinci çukurları arka arkaya birdie ile geçerken toplamda sekiz çukuru parın bir vuruş altında bitirdi. Amerikalı golfçü son turda dört ve 14. çukurlarda parın bir üstüne çıkarak bogey yaptı.

The American Express : Kim'in 18. çukurdaki performansı

Son günün en kötü performansı ise Ben Martin’den geldi. 31 sıra kaybeden Martin, yedi çukurda hata yaptı. Altı, dokuz ve 17. çukurlarda double bogey, 10,12,13 ve 18. çukurlarda bogey yapan Ben Martin dört çukuru birdie ile geçti ve toplam parın beş vuruş üstünde turnuvayı tamamladı.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Golf
Charles Schwab Challenge’da şampiyon Jason Kokrak
01/06/2021 - 06:12
Golf
"Bir numaralı hedefim: kendi başıma yürüyebilmek"
28/05/2021 - 08:32