Sony Open Hawaii’nin ikinci gününde Nick Taylor 22 sıra yükselerek ilk sıraya yerleşti. Taylor ikinci turdaki tek hatasını 14. çukurda yaptı. 18. çukuru parın iki vuruş altında eagle ile geçen Taylor, günü yedi birdie ile tamamladı. Nick Taylor ikinci turda elde ettiği sekiz vuruşluk avantajla toplamda 12 vuruşluk avantaja ulaştı.
İlk gün birinciliğe ortak olan isimlerin hepsi ikinci günde sıra kaybetti. İlk turda ilk sırada yer alan Joaquin Niemann, ikinci günde tek hata yapsa da parkurları çoğunlukla par ile geçti ve sıra kaybı yaşadı. Üçüncü çukurda parın bir üstüne çıkan Niemann, çukuru bogey ile tamamladı. Şilili golfçü ikinci turu iki birdie ile tamamladı ve toplamda dokuz vuruş avantajı ile yedinci sırayı paylaşan sekiz isimden birisi oldu. İlk gün zirveyi paylaşan isimlerden olan Peter Malnati ikinci turda üç bogey ve bir double bogey yaparak günü tamamladı. Malnati, altı çukuru birdie ile geçmesine rağmen hata yaptığı çukurlardan dolayı avantaj elde edemedi. Amerikalı golfçü günü bir vuruş avantajı ile tamamlarken toplamda dokuz vuruş avantaja ulaştı ve yedinci sırayı paylaşan bir diğer isim oldu. İlk günü lider olarak tamamlayan bir diğer isim olan Jason Kokrak ise Niemann ve Malnati’ye göre daha çok sıra kaybetti ve günü artıda tamamladı. Kokrak, günü üç bogey ve iki birdie ile tamamlarken ilk turda elde ettiği sekiz vuruşluk avantajı kaybederek toplamda yedi vuruşluk avantaja geriledi.
İkinci günün en çok sıra atlayan ismi ise Keith Mitchell oldu. Mitchell ilk turdaki bir vuruşluk dezavantajını yedi vuruşluk avantaja çevirmeyi başardı. Keith Mitchell, günü dokuz birdie ile tamamlarken tek hatasını 17. çukurda parın bir üstüne çıkarak yaptı. Amerikalı golfçü 96 sıra yükseldi ve 19. sırayı paylaşan isimler arasında yer aldı.
Travelers Championship
Travelers Championship | Gün #4
27/06/2022 - 21:33

Sony Açık ikinci gün özeti

Geçtiğimiz yılın şampiyonu Cameron Smith, günü dört vuruş avantajı ile tamamlarken toplamda yedi vuruş avantajına ulaştı ve 21 sıra yükseldi. Dokuzuncu çukuru eagle ile geçmesine rağmen birinci ve altıncı çukurları bogey ile geçmesi yakaladığı avantajın kaybolmasına sebep oldu. Geçtiğimiz hafta Sentry Şampiyonlar Turnuvası’nı kazanan Harris English ilk günkü kötü performansını telafi etmeyi başardı. English, ikinci günü altı vuruş avantajı ile tamamlarken toplamda altı vuruş avantajı elde ederek 35. sırayı paylaşan isimlerden oldu.
Turnuvanın ikinci gününde toplamda dört vuruş avantajına ulaşamayan 71 oyuncu turnuvaya veda etti.

Sony Açık'ta tarihin en iyi 10 atışı

Hazırlayan: Batuhan Özokan
Travelers Championship
Travelers Championship | Gün #2
25/06/2022 - 22:56
Travelers Championship
Travelers Championship | Gün #1
25/06/2022 - 22:51