PGA Tour’da nisan ayının sondan ikinci turnuvası RBC Heritage’da Stewart Cink üç gün liderlikte kalarak kupaya uzandı. İlk gün Cameron Smith’in ardında ikinci sırada olan Cink, ikinci gün yükseldiği liderliğini turnuva sonuna kadar korumayı başardı. İlk iki gün toplam parın sekiz vuruş altına inen Amerikalı golfçü, son günde de toplam parın bir vuruş altına inerek en yakın rakibi Harold Varner’ın dört vuruş önünde turnuvayı tamamladı. Stewart Cink, elde ettiği şampiyonlukla Fedex sıralamasında 23 sıra yükseldi ve üçüncülüğe yerleşti.
Turnuvanın üçüncü gününe göre dört sıra yükselen Harold Varner ise turnuvayı ikinci olarak tamamladı. Amerikalı golfçü son turda, ilk çukuru bogey ile geçerken, altı çukurda parın bir altına inerek birdie yaptı.
https://i.eurosport.com/2021/04/15/3115224.jpg
Golf
Rory McIlroy’dan bir buçuk yıl sonra PGA Tour’da ilk zafer
DÜN - 16:15
Harold Varner ile ikinciliği ise Emiliano Grillo paylaştı. Arjantinli golfçü son güne 12 vuruş avantajıyla başlarken turu toplam parın üç vuruş altında tamamladı. Grillo, dört çukurda parın bir altına inerek birdie yaparken 12. çukuru bogey ile bitirdi. Turnuvanın ilk gününde liderlikte olan Cameron Smith ise turnuvayı dokuzuncu sıraya ortak olarak tamamladı. Avustralyalı golfçü ilk gün yakaladığı dokuz vuruşluk avantajı sonraki turlarda kaybederken son turda toplam parın beş vuruş altına indi. Son günü hatasız geçen Smith, beş çukurda birdie yaparak turnuvayı tamamladı.
Geçtiğimiz yılın şampiyonu Webb Simpson ise Cameron Smith ile birlikte dokuzuncu sırayı paylaşan isimlerden biri oldu. Simpson, ilk gün toplam para eşit olarak turu bitirirken turnuvayı 11 vuruşluk avantajla bitirdi. Amerikalı golfçü son turda, dördüncü çukuru bogey ile geçerken iki çukurda birdie yaptı.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Golf
Valspar Championship’te şampiyon Sam Burns
04/05/2021 - 07:31
Tokyo 2020
2020 Tokyo Olimpiyatları: Olimpik Golf'e dair yedi şey
14/04/2021 - 10:29