Turnuvanın ilk gününde iki çukurda parın bir üstüne çıkmasına rağmen turu lider tamamlayan Brandon Hagy, ilk turda 10 birdie yapmayı başardı. Birinci ve 12. çukurları bogey ile geçen Hagy, ilk turda arka arkaya üç çukurda üç kez birdie yaparak avantaj sağladı.
İlk turu hatasız geçmesine rağmen sıralamada Brandon Hagy’nin arkasında kalan Byeong Hun An, günü ikinci sırada bitirdi. 11, 12 ve 13. çukurları arka arkaya birdie ile geçen An, toplamda yedi birdie yaparak yedi vuruş avantajı elde etti.

The American Express : Brandon Hagy için günün son atışı

Golf
Valspar Championship’te şampiyon Sam Burns
04/05/2021 - 07:31
Sıralama üçüncü sırayı altı vuruş avantajı ile üç oyuncu paylaştı. Si Woo Kim, Martin Laird ve Max Homa üçüncü sırayı paylaşırken bu üç isimden sadece Si Woo Kim günü hatasız geçmeyi başardı. Kim, günü tek eagle ile geçerken dört kez birdie yaptı. İskoç golfçü Martin Laird ise 18. çukur haricinde hata yapmazken toplamda yedi birdie yaptı. Üçüncü sırayı paylaşan bir diğer isim Max Homa ise açılış vuruşu dahil takip eden dört çukuru birdie ile geçse de sonrasındaki çukurları par ile tamamlayınca günü altı vuruş avantajı ile tamamladı. Homa ilk turu yedi birdie ile tamamlarken tek hatasını beşinci çukurda parın bir üstüne çıkarak yaptı.
Geçtiğimiz yılın şampiyonu Andrew Landry ise turnuvaya iyi başlayamayan isimlerin arasında yer alıyordu. Landry, günü toplam parın iki vuruş altında tamamlamayı başarsa da sıralamada geride kaldı. Landry ilk turu altıncı ve 18. çukurlardaki hatasıyla bogey yaparak tamamlarken dört çukuru birdie ile geçti. Landry günü iki vuruş avantajı ile 61. sırada tamamladı.

The American Express : Danny Lee'den harika bir vuruş

PGA Tour’un 2021’deki ikinci turnuvası olan Sony Open in Hawaii’de şampiyonluğa ulaşan Kevin Na da geçtiğimiz haftaki performansından uzak bir görüntü çizdi. Günü artıda bitiren isimlerden birisi olan Na, toplam parın üç üstüne çıktı. İlk turda beşinci ve dokuzuncu çukuru birdie ile geçen Amerikalı golfçü, beş çukurda parın bir üstüne çıkarak bogey yaptı. Na, üç vuruş dezavantajı ile günü tamamlayan üç golfçüden birisi oldu ve turu 145. sırada tamamladı.

The American Express : Kevin Na'nın vuruşu direğe takılıyor

The American Express’in ilk gününde 37 isim ilk turu toplam parın üstünde tamamladı. İlk turun en kötü derecesini ise toplam parın 12 vuruş üstüne çıkan Matt Every elde etti. Turu 84 vuruşta tamamlayan Every, altı çukuru bogey ile üç çukuru da double bogey ile geçti ve ilk günü son sırada tamamladı.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Golf
Stewart Cink'ten sekizinci PGA Tour zaferi
19/04/2021 - 14:51
Tokyo 2020
2020 Tokyo Olimpiyatları: Olimpik Golf'e dair yedi şey
14/04/2021 - 10:29