Turnuvanın ikinci gününde liderlik el değiştirdi. Önceki günü dört vuruş avantajı ile tamamlayan Sungjae Im, ilk turun aksine günü hatasız geçerken yedi vuruş avantajı elde ederek toplamda 11 vuruşluk avantaja ulaştı. Im, yedi çukuru birdie ile geçti.
İlk günün lideri Brandon Hagy, ilk turdaki hata sayısını artırdı ve liderliği kaybetti. Günü toplam parın iki vuruş altında tamamlayan Hagy, üç çukurda parın bir üstüne çıkarak bogey yaptı ve tur içinde yakaladığı avantajları kaybetti. Hagy ikinci turda beş çukuru birdie ile geçmeyi başardı. Hagy toplam vuruş avantajında 10’a ulaştı.
Travelers Championship
Travelers Championship | Gün #4
27/06/2022 - 21:33

The American Express : Brandon Hagi için günün son vuruşu

İkinci turda beş golfçü toplamda 10 vuruşluk avantaja ulaştı. Aynı vuruş avantajına sahip isimler arasında önceki güne göre en çok sıra atlayan isim Abraham Ancer oldu. Ancer, ilk gündeki sıralamasına göre 37 sıra yükselirken günü hatasız tamamladı. Meksikalı golfçü günü toplam parın yedi vuruş altında bitirdi ve yedi çukuru birdie ile geçti.
Geçtiğimiz yılın şampiyonu Andrew Landry, ilk güne göre az da olsa performansını toparlarken toplamda beş vuruşluk avantaja ulaştı. Önceki güne göre 24 sıra yükselen Landry, 19 isimle aynı vuruş avantajına ulaştı. Landry ikinci turdaki tek hatasını beşinci çukurda bogey ile yaparken dört çukuru birdie ile geçti ve günü toplam parın üç vuruş altında bitirdi.

The American Express : Mark Hubbard'dan ilginç bir putt

İkinci günde en çok sıra atlayan isim Brian Stuard oldu. Stuard ilk güne göre 95 sıra yükseldi ve ilk turdaki vuruş dezavantajını telafi etmeyi başardı. Amerikalı golfçü günü hatasız geçerken +2 olan dezavantajını -5’e çekmeyi başardı. Stuard ikinci turda yedi çukuru birdie ile geçti.
Turnuvada en çok sıra kaybeden isim ise Martin Laird oldu. Önceki güne göre 53 sıra gerileyen Laird, ilk turda elde ettiği altı vuruşluk avantajı iki vuruş kaybetti ve toplamda dört vuruş avantajına geriledi. Laird, günü toplam parın iki üstüne çıkarak tamamlarken iki çukurda double bogey, bir çukurda bogey ve dört çukurda birdie yaptı.

The American Express : Sam Ryder'dan üst üste "birdie"ler

İkinci günde toplamda dört vuruş avantajının altında kalan 84 sporcu The American Express’e veda etti. Turnuvaya veda eden isimler arasında geçtiğimiz hafta Sony Open in Hawaii’de şampiyonluğa ulaşan Kevin Na da yer aldı. Na, turnuvayı bir vuruşluk avantaj ile tamamladı.
The American Express, canlı yayınlarla Eurosport ekranlarında sizlerle buluşmaya devam edecek. Turnuvanın üçüncü günü saat 23.00'te Eurosport 2'de.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Travelers Championship
Travelers Championship | Gün #2
25/06/2022 - 22:56
Travelers Championship
Travelers Championship | Gün #1
25/06/2022 - 22:51