PGA Tour’un takvim yılındaki üçüncü turnuvası olan The American Express’te liderliği paylaşan üç isim arasında önceki güne en iyi performansı Max Homa gösterdi. Yedinci çukuru double bogey ile geçmesine rağmen Homa, iki, üç, dört ve beşinci çukurları arka arkaya birdie ile geçerek hatasını telafi etti. Amerikalı golfçü ayrıca 14, 15 ve 16 çukurlarda da arka arkaya birdie yaptı. Homa toplamda üçüncü turu dokuz birdie ile tamamladı ve dokuz sıra yükselerek liderliğe ortak oldu.

the American Express : üçüncü gün özeti

Günün sonunda liderliği paylaşan isimlerden olan Si Woo Kim üç isim arasında üçüncü turu hatasız geçen tek oyuncu olurken toplam parın beş vuruş altında kaldı ve beş çukuru birdie ile geçerek toplam vuruş avantajını 15’e çekti. Liderliği paylaşan bir diğer isim Tony Finau ise üç isim arasında en çok hata yapan isim oldu. Turu bir bogey ve bir double bogey ile geçen Finau, sekiz çukuru birdie ile geçerek liderliğe ortak oldu.
Golf
Patrick Cantlay’dan ikinci Memorial zaferi
07/06/2021 - 16:29
İkinci günün lideri Sungjae Im ise üçüncü gün hayal kırıklığı yaşayan isimlerdendi. Dört çukurda hata yapan Im, toplam parın bir üstüne çıkarak günü tamamladı ve toplam vuruş avantajından birvuruş kaybetti. Im, dokuzuncu çukuru double bogey ile 5,13 ve 14. çukurları da bogey ile tamamladı. Güney Koreli golfçü turu beş birdie ile tamamladı.

The American Express : üçüncü günün en güzel vuruşu

İkinci güne göre en çok sıra atlayan isim ise Talor Gooch oldu. Gooch 43 sıra yükselirken günü 11 vuruş avantajı ile tamamladı. Üçüncü turdaki tek hatasını 13. çukurda parın bir üstüne çıkarak yapan Gooch sekiz çukuru birdie ile geçti.
Üçüncü günde en çok sıra kaybı yaşayan isim ise Adam Long oldu. Long, önceki güne göre 37 sıra kaybederken günü toplam parın dört vuruş üstünde tamamladı. Üçüncü turda en çok hata yapan isimlerden olan Long, beş çukuru bogey ile 13. çukuru da double bogey ile geçti. Amerikalı oyuncu günü üç birdie ile tamamladı.

The American Express : üçüncü günde Homa'nın performansı

The American Express’in üçüncü gününde 15 isim günü artıda bitirirken en kötü performans Nelson Ledesma ve Maverick McNealy’den geldi. Her iki golfçü de toplam parın yedi vuruş üstüne çıkarken toplamda üç vuruşluk dezavantaja ulaştı.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Golf
Charles Schwab Challenge’da şampiyon Jason Kokrak
01/06/2021 - 06:12
Golf
"Bir numaralı hedefim: kendi başıma yürüyebilmek"
28/05/2021 - 08:32