The Genesis Invitational’da ilk gün olduğu gibi ikinci günü de Sam Burns lider bitirdi. Amerikalı golfçü ilk günün aksine hata yapmazken beş çukurda parın bir altına inerek birdie yaptı. Turu 66 vuruşta tamamlayan Burns, hafta sonuna tek başına lider girdi ve ikinci sıra ile vuruş farkını beşe çıkarttı.
Liderlikte değişim yaşanmasa da ikinci sırayı paylaşan isimler değişti. İlk günün ikincilerinden Matthew Fitzpatrick ve Max Homa ikinci günde arka sıralara gerilerken dört isim ikinci sıraya yükseldi. Fitzpatrick, ilk güne göre hata sayısını artırırken üç çukuru bogey ile geçti ve dokuzuncu sıraya ortak oldu. İngiliz golfçü üç çukurda birdie yaparak herhangi bir vuruş avantajı yakalayamadı. İlk turun diğer ikincisi Max Homa ise toplam parın altında kalsa da yerini kaybetti. Amerikalı golfçü dört çukurda bogey yaparken üç çukuru birdie, 17. çukuru ise eagle ile geçerek turu, toplam parın bir vuruş altında bitirdi. Homa, altıncı sıraya ortak oldu.
Önceki güne göre performansını artıran dört isim ikinci sırayı paylaştı. Tyler McCumber, Jason Kokrak, Dustin Johnson ve Joaquin Niemann ikinciliğe yerleşirken dört isim arasında en çok hatayı Tyler McCumber yaptı. Amerikalı golfçü üç çukurda hata yapmasına rağmen dört birdie ve bir eagle ile günü bitirdi. Önceki güne göre iki sıra yükselen Jason Kokrak ise günü iki bogey ile geçerken ilk dört çukurda arka arkaya birdie yaptı. Turnuvaya yavaş başlayan ancak ikinci gün sonunda 10 sıra yükselen dünya 1 numarası Dustin Johnson ise günü tek hata ile bitirdi. İkinci çukurda bogey yapan Johnson, beş çukuru birdie ile geçti.
Travelers Championship
Travelers Championship | Gün #4
27/06/2022 - 21:33
https://i.eurosport.com/2021/02/19/2998630.jpg
PGA Tour’da takvim yılının ilk turnuvası olan Sentry Şampiyonlar Turnuvası’nı playoffta kaybeden Joaquin Niemann ise ikinci sıranın son ortağıydı. Şilili golfçü iki sıra yükselirken turu dört birdie ve bir bogey ile tamamladı. Dört isimde toplamda yedi vuruşluk avantaja ulaştı.
İlk güne göre en çok sıra atlayan isim ise James Hahn oldu. Amerikalı golfçü 71 sıra yükselerek 28. sıraya ortak oldu. Hahn, günü yedi birdie ve iki bogey ile bitirirken önceki günkü vuruş dezavantajını telafi ederek iki vuruşluk avantaja ulaştı.
İkinci günün kaybedeni ise Keegan Bradley’di. İlk güne göre 44 sıra gerileyen Bradley, günü toplam parın üç vuruş üstünde tamamladı. Üç çukuru birdie ile geçen Amerikalı golfçü, altı çukurda parın bir üstüne çıkarak bogey yaptı.
Turnuvanın ikinci gününde 52 isim toplam vuruş avantajında artıda olduğu için turnuvaya veda etti. Amerikalı golfçü Tyler Strafaci ise ikinci tura katılmadı ve turnuvadan çekildiğini açıkladı.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Travelers Championship
Travelers Championship | Gün #2
25/06/2022 - 22:56
Travelers Championship
Travelers Championship | Gün #1
25/06/2022 - 22:51