İlk iki günün lideri Sam Burns üçüncü tura yavaş başlarken 14. çukurda turu bitirmek zorunda kaldı. 14. çukura kadar üç bogey ve birdie yapan Amerikalı golfçünün beş çukur eksiği bulunuyor.
İlk günün ikincisi olan ancak sonrasında düşüş yaşayan Matthew Fitzpatrick de üçüncü günde eksik çukuru olan isimlerdendi. Üçüncü turda sadece son çukuru oynayamayan İngiliz golfçü, 18. çukura kadar dört bogey ve yedi birdie ile günü ikinci sırada bitirdi.
Matthew Fitzpatrick ile ilk gün ikinci olan ancak İngiliz golfçü gibi ikinci gün yerini kaybeden Max Homa eksik çukurlara rağmen üç sıra yükselerek üçüncü sıraya ortak oldu. Sam Burns gibi beş eksik çukuru olan Homa, 14. çukura kadar dört bogey ve üç birdie yaptı. Amerikalı golfçü turun açılış vuruşunda parın iki vuruş altına inerek eagle yaptı.
Golf
Arnold Palmer Invitational #2
11 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/02/21/2999313.jpg
Turunu tamamlayabilen sporcular arasında en kötü performansı Sung Kang gösterdi. Güney Koreli golfçü toplam parın 12 vuruş üstünde günü bitirerek 48 sıra geriledi ve son sıraya yerleşti. Kang, beş çukurda bogey, dört çukurda double bogey yaparken ilk çukurda birdie yaptı.
Üçüncü turda toplam 14 isim çukurlarını tamamlayamadı. Üçüncü turu tamamlayamayan golfçüler final turunun başlama saatinden önce eksik vuruşlarını tamamlayacak ve sonrasında final vuruşlarına geçilecek. Şiddetli rüzgâr sebebiyle The Genesis Invitational’da verilen ara, 2015 Britanya Açık’tan sonra rüzgar sebebiyle ara verilen ilk turnuva oldu.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Golf
Arnold Palmer Invitational #1
DÜN - 16:54
Golf
Branden Grace ikinci PGA Tour zaferine ulaştı
01/03/2021 - 19:04