Turnuvanın ikinci gününde liderliğe ortak olan Sam Burns kalan turlarda da liderliğini koruyarak galibiyete ulaştı. İlk gün yedinci sırada olan Amerikalı golfçü, ikinci gün altı sıra yükselerek liderliği Keegan Bradley ile paylaştı. Final gününe 14 vuruş avantajla giren Sam Burns, rakibi Bradley’nin son turda avantaj yakalayamaması sonrasında turnuvayı kazandı. Burns final gününde, üç çukuru bogey ile geçerken altı çukurda parın altına bir altına inerek birdie yaptı. Kariyerindeki ilk PGA Tour zaferine ulaşan Amerikalı golfçü Fedex Cup sıralamasında 14. sırada kaldı.
İlk güne lider başlayan ve sonraki turlarda da yerini koruyan Keegan Bradley ise final turunda turnuvayı kaybetti. İlk dokuzu tek bogey ile geçen Amerikalı golfçü, dört çukurda birdie yaparak üç vuruşluk avantaj sağlamayı başardı. İkinci dokuzda ise çukurların büyük bir bölümünü parla geçerken 13. çukurda double bogey, 15. çukurda ise bogey yaptı. Turnuvayı toplam para eşit vuruş sayısında bitiren Keegan Bradley, 14 vuruş avantajıyla ikinci oldu.
İlk günün ikincisi Max Homa ise turnuvayı altıncı sırada tamamladı. İkinci gün üçüncü sıraya gerileyen Homa, üçüncü günde de aynı sırada kalırken final turunda yaptığı hatalar sonrasında altıncı sıraya geriledi. Turu toplam parın üç vuruş üstünde tamamlayan Amerikalı golfçü, iki çukurda bogey yaparken 15. çukuru double bogey ile geçti. Max Homa, turun açılış çukurunu birdie ile geçerken turnuvayı 10 vuruşluk avantajla tamamladı.
Golf
Rory McIlroy’dan bir buçuk yıl sonra PGA Tour’da ilk zafer
DÜN - 16:15
Geçtiğimiz yıl pandemi sebebiyle iptal edilen 11 turnuvadan biri olan Valspar Championship’in son şampiyonu Paul Casey ise turnuvayı 21. sıraya ortak olarak tamamladı. İlk iki günü kötü geçiren ve üçüncü tura 33. sırada başlayan Casey, kötü performansını devam ettirdi final turuna 47. sıradan başladı. İngiliz golfçü turnuvanın final gününde ikinci kez toplam parın altına inmeyi başarırken altı çukurda birdie yaptı. Üç çukuru parın bir üstüne çıkarak bogey ile tamamlayan Casey, turnuvayı beş vuruş avantajıyla bitirdi.
Turnuvanın son gününde dokuz sıra yükselen Viktor Hovland üçüncü sıraya ortak oldu. Final gününde tek hatasını 17. Çukurda yapan Hovland, altı çukurda birdie yaptı ve üçüncü sırayı Cameron Tringale ile paylaştı. Önceki güne göre bir sıra yükselen Tringale, turnuvayı beş birdie ve iki bogey ile tamamladı.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Golf
Stewart Cink'ten sekizinci PGA Tour zaferi
19/04/2021 - 14:51
Tokyo 2020
2020 Tokyo Olimpiyatları: Olimpik Golf'e dair yedi şey
14/04/2021 - 10:29