PGA Tour’da takvim yılının beşinci turnuvası olan Waste Management Phoenix Open’da ilk günü iki isim zirvede tamamladı. İlk sırayı paylaşan isimlerden Matthew NeSmith, herhangi bir çukurda hata yapmazken altı çukuru birdie, bir çukuru eagle ile geçti. Zirveye ortak olan bir diğer isim Mark Hubbard da NeSmith gibi hata yapmazken sekiz çukuru birdie ile bitirdi.
Geçtiğimiz yıl Waste Management Phoenix Open’da şampiyonluğa ulaşan Webb Simpson ise ilk günü kötü geçiren isimlerden birisi oldu. Simpson toplam parın iki vuruş üstüne çıkarken beş çukurda hata yaptı. Dört çukuru bogey ile geçen Amerikalı golfçü 11. çukurda double bogey yaptı. Simpson dört çukuru birdie ile geçti.

Phoenix Open: Harrington'dan güzel bir birdie

Golf
Garrick Higgo kariyerinin ilk PGA Tour zaferini elde etti
15/06/2021 - 12:47
Aynı vuruş avantajına sahip bir diğer ikili Nate Lashley ve Sam Burns, Matthew NeSmith ve Mark Hubbard’ın ardında yer aldı. Lashley ve Burns toplamda yedi vuruşluk avantaja ulaşırken Nate Lashley turu hatasız tamamladı. Lashley, yedi çukuru birdie ile bitirdi. Aynı vuruş avantajına sahip Sam Burns ise altıncı ve 11. çukurlarda hata yapmasına rağmen Nate Lashley’e göre daha çok birdie yaptı ve hatalarını telafi etti. Burns, toplamda dokuz çukuru birdie ile geçti.
PGA Tour’da takvim yılının ilk turnuvası olan Sentry Şampiyonlar Turnuvası’nda zafere ulaşan fakat sonraki turnuvalarda istediği dereceleri elde edemeyen Harris English günü artıda bitiren isimlerden oldu ve sıralamalarda arka sıralara düştü. English, toplam parın bir vuruş üstüne çıkarken, üç çukuru bogey ile geçerek hata yaptı. English ilk turda üçüncü ve 15. çukurlarda parın bir vuruş altına inerek birdie yaptı.

Phoenix Open: Huh 12. çukurda neredeyse bir ace geliyordu

Waste Management Phoenix Open’da ilk günün en kötü ismi ise Sebastian Munoz oldu. Toplam parın yedi vuruş üstüne çıkan Munoz, 15. çukurda birdie yaptı. Kolombiyalı golfçü, yedi ve onuncu çukurları bogey 11 ve 17. çukurları ise double bogey ile geçti. Munoz, 11. çukurda par sayısı dört olmasına rağmen çukuru sekiz vuruşta tamamladı.

Golf TV: Haftanın en güzel vuruşları

Hazırlayan: Batuhan Özokan
Golf
Patrick Cantlay’dan ikinci Memorial zaferi
07/06/2021 - 16:29
Golf
Charles Schwab Challenge’da şampiyon Jason Kokrak
01/06/2021 - 06:12