Waste Management Phoenix Open’da ikinci gün geride kalırken liderlikte değişim yaşandı. Önceki güne göre beş sıra yükselen Xander Schauffele, ikinci turu hatasız geçerken toplam parın yedi vuruş altında kaldı. Schauffele, beş çukuru birdie, 15. çukuru eagle ile geçti.
Önceki güne göre üç sıra yükselerek ikinci sırayı paylaşan isimlerden olan Steve Stricker tek hatasını dokuzuncu çukurda yaptı. Stricker, altı çukuru birdie ile geçerken günü toplam parın beş vuruş altına inerek 11 vuruşluk avantajla tamamladı. İkinci sıraya ortak olan bir diğer isim ise Keegan Bradley oldu. Bradley, ilk günde olduğu gibi turu tek hatayla geçerken yedi çukuru birdie ile tamamladı. Amerikalı golfçü açılış vuruşu sonrasındaki dört çukuru arka arkaya toplam parın bir altına inerek birdie ile bitirdi.
İlk günün liderlerinden Matthew NeSmith, son çukurda triple bogey yaparken toplamda üç çukurda hata yaptı. 10 ve 11. Çukurları bogey ile geçen NeSmith, üç çukuru birdie, 15. çukuru eagle ile bitirdi. NeSmith günü sekizinci sıraya ortak olarak tamamladı. İlk günün liderlerinden Mark Hubbard ise günü artıda bitirdi. Toplam parın iki vuruş üstüne çıkan Hubbard, dört çukurda hata yaptı. Üç çukuru bogey ile geçen Hubbard, 15. çukurda double bogey yaptı. Amerikalı golfçü önceki gün yakalamış olduğu sekiz vuruşluk avantajı kaybederek altı vuruşa geriledi.
Travelers Championship
Travelers Championship | Gün #4
27/06/2022 - 21:33
İkinci günde en çok sıra atlayan isim ise Lucas Glover oldu. Glover önceki güne göre 70 sıra yükselirken toplam parın sekiz vuruş altında kalmayı başararak artı birde olan toplam vuruşunu yedi vuruşluk avantaja çevirmeyi başardı. Glover, tek hatasını beşinci çukurda yaparken, dokuz çukuru birdie ile geçti.
Turnuvada ikinci günde en çok sıra kaybeden isim ise Henrik Norlander oldu. İsveçli golfçü 34 sıra gerilerken toplam par sayısı ile aynı vuruşta günü tamamladı. İki çukurda bogey yapan Norlander, üç çukuru birdie ile bitirdi.
Waste Management Phoenix Open’da ikinci günün sonunda toplam vuruş avantajında üçe ulaşamayan 66 isim turnuvaya veda etti.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Travelers Championship
Travelers Championship | Gün #2
25/06/2022 - 22:56
Travelers Championship
Travelers Championship | Gün #1
25/06/2022 - 22:51