İkinci güne göre oldukça başarılı bir performans sergileyen Jordan Spieth, günü hatasız geçerken 10 çukurda parın bir altına inerek birdie yaptı. Spieth toplam parın 10 vuruş altına düşerek toplam vuruş avantajını 18’e yükselti ve son güne Xander Schaueffele ile lider olarak girdi. Önceki gün tek başına lider olan Xander Schaueffle üçüncü günün sonunda liderliği paylaşırken, ikinci günün aksine üçüncü turda tek çukurda hata yaptı. Amerikalı golfçü toplam parın altı vuruş altında turu tamamlarken yedi çukuru birdie ile ikinci çukuru ise bogey ile geçti. Her iki isim de toplam vuruş avantajında 18’e ulaştı.
Puan tablosundaki ilk sıra haricindeki diğer sıralar için de birçok golfçü aynı vuruş avantajına ulaştı. Üçüncü sırayı Scottie Scheefler ve Kyoung Hoon Lee paylaşırken her iki isim de önceki güne bir sıra yükselmeyi başardı. İki golfçü de üçüncü günde tek hata yaparken, Scheffler günü altı birdie ile Lee ise dört birdie ve bir eagle ile bitirdi. Her iki golfçü de toplamda 15 vuruşluk avantaja ulaştı.
Önceki güne göre 16 sıra yükselerek turnuvanın son gününde şampiyonluk için yarışma şansını yakalayan Louis Oosthuizen 14 vuruşluk avantaja ulaştı. Oosthuizen, günü hatasız bitirirken toplamda sekiz birdie yaptı. Güney Afrikalı golfçü iki, üç, dört ve beşinci çukurları arka arkaya birdie ile geçti.
Golf
Patrick Cantlay’dan ikinci Memorial zaferi
07/06/2021 - 16:29
Turnuvanın üçüncü gününde üç isim 27 sıra yükselmeyi başardı ve en çok sıra atlayan golfçüler oldu. Emiliano Grillo, Henrik Norlander ve Wyndham Clark 28. sıraya ortak olurken toplamda yedi vuruşluk avantaja ulaştı.
Üç isimden günü hatasız geçen tek isim Henrik Norlander olurken Wyndham Clark iki çukurda bogey yapmasına rağmen yapmış olduğu altı birdie ile hatalarını telafi etmeyi başardı.
İkinci günün en çok sıra atlayan ismi olan Lucas Glover ise üçüncü günde en çok sıra kaybeden isim oldu. Glover, önceki güne göre hata sayısını artırırken çukurların büyük bir bölümünü parla geçti. Amerikalı golfçü, sadece beşinci çukurda parın bir vuruş altına inerek birdie yaparken dört çukuru bogey ile bitirdi. 38 sıra kaybeden Lucas Glover, 54. Sıraya ortak olan isimlerden olurken günü toplam parın üç vuruş üstünde tamamladı ve dört vuruşluk avantaja geriledi.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Golf
Charles Schwab Challenge’da şampiyon Jason Kokrak
01/06/2021 - 06:12
Golf
"Bir numaralı hedefim: kendi başıma yürüyebilmek"
28/05/2021 - 08:32