Mersinli Ahmet Tesisleri'nde Azerbaycan Grekoromen Milli Takımı ile ikili kamp çalışmalarını sürdüren Teknik Direktör Salih Bora önderliğindeki A Milli Grekoromen Güreş Takımı, mart ayında Macaristan'da düzenlenecek Tokyo Olimpiyatları Avrupa Elemeleri, nisan ayında Polonya'da gerçekleştirilecek Avrupa Şampiyonası ve mayıs ayında Bulgaristan'da yapılacak Tokyo Olimpiyatları Dünya Elemeleri'nde mücadele edecek.

Grekoromen stilde olimpiyatlar için 130 kiloda Rıza Kayaalp ile 97 kiloda Cenk İldem kota alırken, 60, 67, 77 ve 87 kilolarda milli sporcuların kota mücadelesi devam ediyor.

Rio 2016
Sırbistan'ın ilk altını güreşten geldi
17/08/2016 - 08:25

A Milli Takım Teknik Direktörü Salih Bora, "Kampımız, önümüzdeki şampiyonalar için hazırlık mahiyetinde. Azerbaycan Milli Takımı ile çalışıyoruz. Orada da iyi sporcular var. Bu kampın sonunda Fransa'da ve Hırvatistan'da yapılacak turnuvalar var. Bu turnuvalarda, ilerideki şampiyonalara katılması muhtemel sporcular belirlenecek. Bu organizasyonlar bizim için birer araç. Asıl hedefimiz, mart ayında ve mayıs ayının başında yapılacak olimpiyat elemeleri. Dört sıklette daha olimpiyatlara katılma mücadelemiz var. Bunlarda alabildiğimiz kadarını alıp olimpiyatlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için mücadele edeceğiz." şeklinde konuştu.

Rıza Kayaalp ile Taha Akgül açısından olimpiyatların ertelenmesinin sakatlık yaşayan sporcularımız için avantaj olduğunu belirten Salih Bora, "Geçen yıl olimpiyatların ertelenmesi Rıza ve Taha açısından bir avantaj oldu. Diğer sporcular açısından avantaj veya dezavantaj olup olmadığı şimdilik belli değil. 2020 ya da 2021'de yapılması arasında pek bir fark yok. Herkes iyi hazırlanıyor. Çok zorlu müsabakalar olacak. Ancak bizim için en büyük madalya ümitlerimizin sakatlığının geçmesi ve hazırlanmaları için yeterli sürelerinin olması bizim için bir avantaj." dedi.

Taha Akgül

Görsel kaynağı: Eurosport

Rio 2016
Cenk İldem'in hayalleri gerçek oldu
17/08/2016 - 08:08
Rio 2016
Cenk İldem son 8 güreşçi içinde
16/08/2016 - 15:18