Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapılan kura çekimine Beşiktaş adına, hentbol şubesi menajeri Berk Karahan katıldı. 4. torbadan kura çekimine katılan siyah-beyazlı ekip, 2. Grup'ta İsveç'ten IK Savehof, Belarus'tan Dinamo Minsk ve Avusturya'dan Aon Fivers ile eşleşti.
Grup maçları 3-4 Eylül günlerinde oynanacak. Bu yıl statüsü değişen ön eleme gruplarının ilk gününde siyah-beyazlılar, IK Savehof ile Aon Fivers ise Dinamo Minsk ile karşılaşacak. Bu müsabakaların galipleri 4 Eylül'de 1.'lik ve 2.'lik için, mağlupları ise 3.'lük ve 4.'lük için karşı karşıya gelecek. Grup maçları sonunda 1. olan takım Şampiyonlar Ligi'ni yükselirken, 2. ve 3. olanlar EHF Kupası 3. turundan, sonuncu olan ekip ise EHF Kupası 2. turundan Avrupa macerasına devam edecek.
Şampiyonlar Ligi
Kartal'ın rakipleri belli olacak
24/06/2011 - 15:47
Kura çekiminin ardından Beşiktaş Kulübü'nün internet sitesine açıklamada bulunan antrenör Müfit Arın, her takımın şansının eşit olduğunu belirterek, ''Beşiktaş olarak elimizden geleni yaparak iki rakibimizi de yenip Şampiyonlar Ligi'ne kalmak istiyoruz. Bunu başaracak gücümüz, tecrübemiz ve kalitemiz olduğundan şüphem yok'' dedi.
Hentbol
Milliler mucizeyi başaramadı
11/06/2011 - 17:31
Hentbol
Spor Toto'dan hentbola 'milyonluk' katkı
01/06/2011 - 08:31