Hentbol

Kadınlarda hentbol sezonu sona erdi

Share this with
Copy
Share this article

Muratpaşa Belediyespor - Kastamonu Belediyesi

Image credit: Resmi Siteden Alınmıştır

ByEurosport Türkiye
07/05/2019 at 09:45

Lig şampiyonu Kastamonu Belediyesi'ni mağlup eden Muratpaşa Belediyespor Türkiye Kupası'nı müzesine götürürken, Kastamonu Belediyesi ise Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan katılım hakkı elde ederek ülke hentbolu adına bir ilke imza atmanın peşinde.

Kadınlar hentbolunda 2018-19 sezonu, Süper Lig şampiyonu Kastamonu Belediyesi ile takipçisi Muratpaşa Belediyespor'un karşı karşıya geldiği Türkiye Kupası finaliyle sona erdi. Normal süresi 28-28 sona eren maçı uzatmada 33-32 kazanan Muratpaşa Belediyesi sezonun ikinci kupasının sahibi oldu.

Geçtiğimiz hafta tamamlanan Kadınlar Süper Ligi'ni -gençler liginden gelen ek puanlar sonrası- 0.2 puan farkla şampiyon tamamlayan Kastamonu Belediyesi ile geçtiğimiz sezon elde ettiği şampiyonluğu bu kez kıl payı kaçıran Muratpaşa Belediyespor, Eskişehir Porsuk Spor Salonu'nda oynanan Türkiye Kupası finalinde kozlarını paylaştı. Kübra Sarıkaya ve Yeliz Özel'in toplamda 16 gol kaydettiği karşılaşmanın ilk yarısı Muratpaşa Belediyespor'un 16-15 üstünlüğüyle geçildi. Daha düşük skorlu geçen ikinci yarıda, 7 golle Kastamonu Belediyesi adına maçın en skorer oyuncusu olan Aslı İskit'in performansıyla normal süre 28-28'lik eşitlikle tamamlandı. Uzatma devresini 33-32'yle önde tamamlayan Muratpaşa Belediyespor, sezonu kupa şampiyonluğuyla kapadı.

Hentbol

Türk sporunda bir Don Kişot hikâyesi: Can Çelebi Akademi

17/07/2019 AT 12:08

Kastamonu Belediyesi, Şampiyonlar Ligi'ne Katılmanın Peşinde

2018-19 sezonuna TEB sponsorluğuyla başlayan ve yaşadığı lig şampiyonluğunun ardından gelecek sezon için de sponsorluk anlaşmasını yenileyen Kastamonu Belediyesi, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi gruplarına direkt katılabilmek adına Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) ile görüşmelerde bulunmaya hazırlanıyor. Stadyumundaki eksikler sebebiyle daha önceki lig şampiyonu Muratpaşa Belediyespor'un "Kupa 1"e katılımını reddeden EHF'nin bu kez başvuruyu kabul etmesi hâlinde Kastamonu Belediyesi, Türkiye hentbol tarihinde Kadınlar Şampiyonlar Ligi gruplarında mücadele eden ilk takım olacak.

Öte yandan Türkiye Kupası'nı müzesine götüren Muratpaşa Belediyespor da gelecek sezon ülkemizi Avrupa'nın ikinci kupası olan EHF Kupası'nda temsil edecek.

Hazırlayan: Ozan Can SÜLÜM

Hentbol

Rağmen şampiyon

28/05/2019 AT 14:44
Türkiye Erkekler Hentbol Süper Ligi

Hentbolda Beşiktaş Mogaz hegemonyası sürüyor

01/04/2018 AT 15:33
Related Topics
Hentbol
Share this with
Copy
Share this article