Tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden ancak gruptan çıkma şansını daha önce yitiren Beşiktaş Mogaz, 10 maçta sadece bir galibiyet, dokuz mağlubiyet aldı. 
Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanan ve karşılıklı gollerle başlayan mücadelenin ilk 5 dakikası 2-2'lik eşitlikle geçilirken, kaleci Yunus Özmusul'un yaptığı kurtarışlar, skorun dengede gitmesini sağladı. İlerleyen bölümde Rutenka ve Sigurdsson'un golleriyle üstünlüğü ele geçiren Barcelona karşısında Beşiktaş Mogaz, Nincevic ve Rasic'in golleriyle farkı azalttı. İlk yarının son anlarında Nöddesbo, Rutenka ve Sarmiento'yla üstünlüğünü koruyan konuk ekip, devre arasına 14-12 önde girdi.

Beşiktaş Mogaz - Barcelona

Görsel kaynağı: Eurosport

Hentbol
Rağmen şampiyon
28/05/2019 - 13:44
İkinci yarıya Nincevic ve Ramazan Döne'nin golleriyle başlayan siyah-beyazlılar, farkı 1'e indirse de Barcelona, bu bölümde özellikle Lazarov'un golleriyle üstünlüğünü sürdürdü. Maçın son bölümünde Ramazan Döne'yle rakibini yakalamaya çalışan siyah-beyazlılar karşısında konuk ekip, Jallouz, Sarmiento, Rutenka ve Lazarov'la goller buldu ve salondan 29-25 galip ayrıldı. 
Bu arada karşılaşmayı Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüboğlu da izledi. 
Taraftar yalnız bırakmadı
Tarihinde ilk kez Erkekler Velux EHF Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden Beşiktaş Mogaz'ı taraftarı da yalnız bırakmadı.
Yaklaşık 5 bin siyah-beyazlı taraftar, Sinan Erdem Spor Salonu'nda yaptıkları tezahüratlarla maç boyunca takımlarına büyük destek verdi.

Beşiktaş Mogaz - Barcelona

Görsel kaynağı: Eurosport

Salon: Sinan Erdem
Hakemler: Csaba Dobrovits, Peter Tajok (Macaristan)
Beşiktaş Mogaz: Yunus Özmusul (İbrahim Demir), Dacevic (1), Tolga Özbahar (5), Zrnic, Ömer Ozan Arifoğlu, Nincevic (3), Rasic (5), Feuchtmann (3), Buljubasic, Ladyko, Ramazan Döne (8), Uğur Çoban 
Barcelona: Perez de Vargas (Saric), Rutenka (7), Morros de Argila, Nöddesbo (3), Saubich (1), Sigurdsson (4), Sarmiento (4), Arino, Gurbindo, Marquez, Rey Morales, Jallouz (3), Lazarov (7) 
İlk yarı: 12-14
2 dakika cezası alanlar: Buljubasic, Tolga Özbahar (Beşiktaş), Rey Morales, Morros de Argila (Barcelona) 
Türkiye Erkekler Hentbol Süper Ligi
Hentbolda Beşiktaş Mogaz hegemonyası sürüyor
01/04/2018 - 14:38
Hentbol
Beşiktaş Mogaz'dan sahasında üst üste 100. galibiyet
09/03/2018 - 20:14