Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Arın, bir dünya devine karşı mücadele ettiklerini belirterek, "Kendilerini kutluyorum. Gelecek turda da başarılar diliyorum" dedi.
Şampiyonlar Ligi'ne ilk kez katıldıklarını vurgulayan Arın, şunları kaydetti: 
Bizim için önemli olan, ilk kez katıldığımız Şampiyonlar Ligi'nde Beşiktaş Mogaz'ı ve Türk hentbolunu başarılı bir şekilde temsil etmekti. İlk oynadığımız grup maçıyla son oynadığımız grup maçı arasında gerçekten farklar oluştu. Daha nitelikli, daha kaliteli mücadele etmeye başladık.
Hentbol
Rağmen şampiyon
28/05/2019 - 13:44
Hentbolun basit bir oyun olduğunu dile getiren Müfit Arın, "Basit hatalar yaparsanız basit goller yersiniz. Bugün maalesef çok basit hatalar yaptık. Rakibimizi yakalayacağımız anlarda basit hatalar yapmasak belki maç biraz daha farklı olabilirdi. Sonuçta seyir zevki açısından güzel bir maç olduğuna inanıyorum. Rakibimizi tekrar kutluyorum" ifadelerini kullandı.
https://i.eurosport.com/2015/02/21/1421051.jpg
Siyah-beyazlı hentbolcu Erwin Jan Feuchtmann ise ilk maçtan son maça kadar önemli bir gelişim gösterdiklerini kaydetti. Feuchtmann, "Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmek önemliydi. Türkiye'de hentbolun potansiyeli gerçekten iyi durumda. Bu daha da gelişebilir. Bu atmosferde oynamaktan dolayı çok mutlu oldum" şeklinde konuştu. 
Barcelona cephesi
Barcelona Antrenörü Xavier Pascual, Beşiktaş Mogaz karşısında çok önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi. Pascual, "Maçın başından sonuna kadar tamamen konsantre olmuş durumdaydık ve burada iyi bir galibiyet aldık. Grubun son maçında böyle bir galibiyet aldığımız için mutluyuz" değerlendirmesinde bulundu.
İspanyol takımının oyuncusu Daniel Melian Sarmiento da İstanbul'a önemli eksiklerle geldiklerini aktararak, "Diğer takım arkadaşlarım da sonuna kadar mücadele etti. Böyle bir atmosferde kazanmak mutluluk verici" dedi. 
Türkiye Erkekler Hentbol Süper Ligi
Hentbolda Beşiktaş Mogaz hegemonyası sürüyor
01/04/2018 - 14:38
Hentbol
Beşiktaş Mogaz'dan sahasında üst üste 100. galibiyet
09/03/2018 - 20:14