Hentbol
Şampiyonlar Ligi

Halkbank'ta hedef Dörtlü Final

Share this with
Copy
Share this article

Halkbank Erkek Voleybol

Image credit: AA

ByEurosport Türkiye
06/03/2016 at 09:13

Erkekler DenizBank CEV Şampiyonlar Ligi'nde İtalya’nın DHL Modena takımını eleyerek 6'lı play-off turuna yükselen Halkbank'ta yeni hedef son 4'e kalmak.

Halkbank Erkek Voleybol Takımı Antrenörü Lorenzo Bernardi, AA muhabirine yaptığı açıklamada İtalya'da elde ettikleri başarının sıradan bir tur geçmenin ötesinde olduğunu söyledi.

Bernardi, Modena karşısındaki başarının bir tur atlamanın ötesinde anlamlar taşıdığını belirterek, "Oyuncularıma soyunma odasında da söylediğim gibi Modena, İtalya'nın voleybol mabedidir. Onları önce Ankara'da yenip ardından da deplasmanda, üstelik de iyi bir oyundan sonra elemek yarışmada bir tur atlamanın ötesinde anlamlar taşır. Bu nedenle oyuncularımla gurur duyuyorum" diye konuştu.

Şampiyonlar Ligi

Hentbolcu kartallar Fransa'da mağlup

20/02/2016 AT 20:04

Altılı play-off turuna yükselmekle işlerinin bitmediğini vurgulayan Lorenzo Bernardi, omuzlarına yeni sorumluluklar yüklendiğini ve hedeflerin Dörtlü Final olduğunu belirtti.

Halkbank'ın bu seviyelerde her yıl yer almasının Avrupa’nın elit takımlarından biri olduğunu gösterdiğini ifade eden Bernardi, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu yıl Modena’yı eleyip adımızı 6'lı play-off'a yazdırdık. Sırada bir başka İtalyan ekibi Cucine Lube Civitanova var. Onlar da çok güçlüler, kadrolarında dünya yıldızı var. Modena ile eşleştiğimizde çok sevindiğimi söylemiştim. Yine aynı duyguları taşıyorum. Bir başka voleybol efsanesini daha eleyip Dörtlü Final'deki yerimizi almak istiyoruz."

Hentbol

Türk sporunda bir Don Kişot hikâyesi: Can Çelebi Akademi

17/07/2019 AT 12:08
Hentbol

Rağmen şampiyon

28/05/2019 AT 14:44
Related Topics
HentbolŞampiyonlar Ligi
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Hentbol

Türk sporunda bir Don Kişot hikâyesi: Can Çelebi Akademi

17/07/2019 AT 12:08

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more