FIS Alp Disiplini Dünya Kayak Şampiyonası’nda Avusturyalı Katharina Liensberger, rahat bir yarış galibiyetiyle slalomda altın madalyaya ulaşmayı başardı. Dünya Şampiyonası genelinde lider olan Petra Vlhova, Leinsberger’in arkasından gümüş madalya almayı başardı. Shiffrin ise ilk koşuda dördüncü sırayı aldı ve yarışı üçüncü bitirdi.
Mikaela Shiffrin, hem kadın hem erkekte üst üste dört şampiyonada galip gelen tek isimdi. Katharina Liensberger, slalomda kazandığı şampiyonlukla Shiffrin'in bu rekorunu sona erdirdi ve 2011’de Marlies Schild’den itibaren kadınlar slalomunda şampiyon olan ilk Avusturyalı isim olmayı başardı.
https://i.eurosport.com/2021/02/20/2998991.jpg
Kiş Sporlari
Shiffrin, Slovakya’da Birinci
4 SAAT SONRA
Avusturya adına 10 sene sonra ilk kez altın madalya kazanan 23 yaşındaki Avusturyalı Liensberger, yarışın ardından şu sözleri söyledi:
İnanılmaz, müthiş bir başarı. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Bugün her şeyimi verdim ve her gün hazırlanmak için çok sıkı çalıştım. Bu çalışmamın bana geri dönmesi inanılmaz. Eğer sen bir şeyi istiyorsan evren sana yardım ediyor. Bunu bugün gösterebildiğim için çok mutluyum.”
“Özellikle slalomda çok yakın yarıştık. Bu yarışı kazandım ve bu benim için çok şey ifade ediyor. Tüm takıma benim için yaptıklarına teşekkür ediyorum. Arkamda benim için çalışan çok kişi var. Tüm kalbimle teşekkür ediyorum.”
Kiş Sporlari
Therese Johaug 10 kilometrede şampiyonluk unvanını kaybetmedi
03/03/2021 - 11:49
Kiş Sporlari
Super G'ye kazalar damga vurdu
01/03/2021 - 08:50