Lara Gut-Behrami, İtalya’nın Cortina şehrinde düzenlenen şampiyonada geçtiğimiz hafta Super-G’de kariyerinin ilk altın madalyasını almıştı. İniş branşında ise üçüncü olarak bronz madalya kazanan İsviçreli kayakçı, perşembe günü gerçekleşen büyük slalomda şampiyon olarak toplamda üçüncü madalyasını kazandı.

İki olimpiyat şampiyonluğu bulunan Mikaela Shiffrin, yarışın ilk kısmını lider olarak geçmesine rağmen rakibinin 0.02 saniye gerisinde kaldı ve gümüş madalya kazandı. Avusturyalı kayakçı Katharina Liensberger ise bronz madalyanın sahibi oldu.

Kiş Sporlari
Super G'ye kazalar damga vurdu
DÜN - 08:50

Cortina’da şu ana kadar elde ettiği başarılarla birlikte dünya şampiyonalarında en çok madalya kazanan İsviçreli kadın kayak sporcusu olmayı başaran Lara Gut-Behrami, yarış sonrasında açıklamalarda bulundu.

“Son yıllarda çok mücadele etmiştim ama bu yıl adım adım geri dönüyordum. Yorgundum ama sadece tadını çıkarmaya çalıştım.”

https://i.eurosport.com/2021/02/18/2997458.jpg

Dünya şampiyonalarında onuncu madalyasını kazanan Mikaela Shiffrin, çok az farkla kaçırdığı şampiyonluğun ardından açıklamalarda bulundu.

“Hem şampiyona hem de sezon boyunca gerçekten güçlü bir rakip oldu. Onu kayak yaparken izlemek gerçekten güzel ve harika bir tutum sergiliyor. Her yarış doğru riski alıyor ve gerçekten iyi kayak yapıyor. Şu anda onunla rekabet etmek gerçekten keyifli.”

FIS Alp Disiplini Dünya Kayak Şampiyonası büyük slalom branşında erkeklerin mücadelesi ise bugün gerçekleşecek.

Cumartesi günü gerçekleşecek slalom branşındaki yarışta ise son dört şampiyonada zafere ulaşan Shiffrin, üst üste beşinci altın madalya için mücadele edecek.

Kiş Sporlari
Gut-Behrami kaldığı yerden devam ediyor
27/02/2021 - 13:43
Kiş Sporlari
Johannes Klaebo ve Jonna Sundling'den altın madalya
27/02/2021 - 06:37