11 ay sonra Pekin'de gerçekleşecek Kış Olimpiyatları’nı düşünen Mikaela Shiffrin, Pekin’de hangi yarışlara katılacağına henüz karar vermediğini söyledi.
Olimpiyatlarda alp disiplini yarışlarında iki kez altın madalya kazanmayı başaran kayakçı verdiği demeçte, "Olimpiyatlarda hangi branşlarda yarışacağıma ve hangi branşlarda madalya kazanabileceğime karar vermeye çalışıyorum." dedi.
"Bir sonraki Dünya Kupası sezonu başlamadan hazırlıklı olmanız gerekir çünkü olimpiyatlara giden yolda karşısınıza milyonlarca şey çıkabilir."
Kiş Sporlari
Dünya Kupası şampiyonu Petra Vlhova
22/03/2021 - 12:12
11 sezondur Dünya Kupası yarışlarında boy gösteren 26 yaşındaki Shiffrin, hala başarıya aç olduğunu gizlemedi.
"Bir tür bıkkınlık orataya çıkabilirdi. Fakat burada olduğum için ve çevremde bunu yapmamı sağlayan kişiler olduğu için kendimi oldukça şanslı hissediyorum."
https://i.eurosport.com/2021/03/11/3009885.jpg
"Aynı zamanda neyi daha iyi yapmak istediğimi anlamaya çalışıyorum. Daha iyisini yapmak istiyorum."
Pekin'deki alp disiplini pistlerinde denemelerin henüz yapılmaması sebebiyle kendilerini kaotik bir periyodun beklediğini ifade eden Shiffrin, konu hakkındaki soru işaretlerini açıkladı.
Normal şartlar altında Olimpiyat Oyunları'na bir sene kala düzenlenen testler, bu yıl pandemi ve kayak bölgelerindeki yetersiz kar miktarı sebebiyle henüz gerçekleştirilemedi.
"Kimse [pisti] görmedi."
"Bu durum, oyunlar için oraya vardığımızda kesinlikle bir katman daha kaos ekleyecek. Nereye gideceğiz? Orada neler olacak?"
Kiş Sporlari
Ostersund’da zafer Tiril Eckhoff’un oldu
22/03/2021 - 05:29
Kiş Sporlari
Mikaela Shiffrin Pekin’e hazırlanıyor
20/03/2021 - 17:38