Shiffrin, 2014 ve 2018’de kazandığı iki altın madalya sonrası kariyerine bir yenisini daha eklemeyi hedefliyor. 26 yaşındaki sporcu, bunun yanı sıra sırtındaki sakatlığı riske etmeyip uzun bir kariyer sahibi olmayı planlıyor.
Mikaela Shiffrinverdiği bir röportajda; “Bir sonraki sezona kesinlikle sakatlığı düşünerek hareket edeceğiz. Sadece olimpiyatlar için değil, benim kariyerimin sağlığı için de bu durum geçerli.” dedi ve ekledi:
Şu kesin ki Kış Olimpiyatları bir hedef, fakat daha büyük bir hedef ise sadece olimpiyatlarda yarışmam değil, düzenli olarak yarışmak olur.
Kiş Sporlari
Shiffrin, dördüncü kez Dünya Kupası şampiyonu oldu
17/03/2022 - 22:44
Üç kez genel klasman sıralamasında Dünya Şampiyonu olan Shiffrin, Ekim ayında büyük slalom branşında boy gösterememişti. Kasım ayında sırtındaki sakatlıktan sonra geri döndüğünde slalom branşında Finlandiya’da ikinci sırayı almayı başardı. Cortina d'Ampezzo'da düzenlenen 2021 FIS Alp Disiplini Dünya Kayak Şampiyonası'nda dört madalya daha kazanmayı başardı.
https://i.eurosport.com/2021/02/15/2995552.jpg
Shiffrin, sakatlığı hakkında da açıklamalarda bulundu.
“Bu sezon öğrendiğim şey sırtımın, ya da vücudumun kayağa özgü kondisyonu toplamasının normalden daha üzün sürdüğü oldu.”
“Sırtımın ağrısını birçok terapi ve rehabilitasyon ile kontrol altına aldıktan sonra, bu sezonu yönetmek çok daha kolay oldu ve umarım bu durum devam eder.”
“Bu durumu kontrol altında tutmak için elimden geleni yapacağım. Umuyorum ki, takvimimde bir düzenlemeye gitmeden, yaza kadar Kış Olimpiyatları için hazırlıkları tamamlayabilirim.”
Kiş Sporlari
Chen, Dünya Şampiyonası'nda yok
16/03/2022 - 18:48
Kiş Sporlari
Pekin Kış Olimpiyatları’nda Koronavirüs Krizi
02/02/2022 - 08:16