Üç kez Genel Dünya Kupası şampiyonu, slalomda dört kez dünya şampiyonu, etkinlikte altı kez Dünya Kupası disiplin unvanını kazanıp üstüne bir de iki Olimpiyat madalyası gibi başarıların yegane sahibi olan Amerikalı sporcu Mikaela Shiffrin, Colorado'da kafasından yaralanan babasını Şubat 2020'de kaybetmişti.
Babasını kaybetmesini kariyerinde aldığı en büyük darbe olarak ifade eden 26 yaşındaki rekortmen kayakçı, Dünya Kupası'nın Finlandiya'nın Levi şehrinde yapılacak ayağı öncesinde konuştu.
"Babamı kaybettikten sonra benim için çok farklı bir hikaye olacak. Bunun kemik, kas, bağ gibi fiziksel bir sakatlık ile alakası yok. Babamı kaybetmemin duygusal tarafları var. Babamın vefatından sonraki kırılan kalbim hayatımdaki en büyük sakatlık. Ne olursa olsun bu böyle devam edecek."
Kiş Sporlari
Fatih Arda bir kez daha finalde
BIR GÜN ÖNCE
Daha önce Levi'de dört kez zafere ulaşan Shiffrin, sırtındaki sakatlık sonrası yarışacak olduğu için mutlu olduğunu da belirtti.
https://i.eurosport.com/2021/11/18/3255822.jpg
"Son yıllarda Levi'de güzel başarılar elde ettim. Ren geyiğini kazanmak gerçekten de çok havalı bir ödül."
Mikaela Shiffrin için slalomda son galibiyetini aldığı Aralık 2019'dan sonra 2020 senesi babasının vefatı, koronavirüs pandemisi ve sırtından geçirdiği sakatlıkla geçmişti.
Geçtiğimiz hafta Avusturya'da düzenlenen Dünya Kupası ayağında 70. zaferini elde eden Amerikalı sporcu, bu başarısıyla tarihe geçmişti.
Kiş Sporlari
Mikaela Shiffrin, gözünü 2022 Pekin Olimpiyatları’na çevirdi
31/03/2021 - 15:16
Kiş Sporlari
Dünya Kupası şampiyonu Petra Vlhova
22/03/2021 - 12:12