İngiltere'nin önde gelen kriket kuruluşları, eski Yorkshire kriket oyuncusu Azeem Rafiq'in karşılaştığı tacizle ilgili açıklamalarının ardından oyunda ırkçılık ve ayrımcılığa maruz kalan herkesten cuma günü topluca özür diledi.
Rafiq salı günü bir İngiliz parlamento komitesine Yorkshire'da geçirdiği süre boyunca "insanlık dışı" muamele gördüğünü ve sporun İngiltere'de ırkçılıkla dolu olduğunu söylemişti.
Azeem Rafiq’in bu konuşmasının ardından İngiltere ve Galler Kriket Kurulu, Marylebone Kriket Kulübü, Profesyonel Kriketçiler Derneği ve Ulusal İlçeler Kriket Derneği arasında bir toplantı yapıldı.
Kriket
“Irkçılık Hayatımı Cehenneme Çevirdi”
17/11/2021 - 06:26
https://i.eurosport.com/2021/11/17/3255382.jpg
Örgütler, önümüzdeki hafta açıklanacak bir eylem planını tamamlamadan önce İngiliz kriketini daha açık ve kapsayıcı hale getirmenin yollarını arayacaklarını söyledikleri ortak bir bildiri yayınladılar.
Yapılan açıklamada; "Irkçılık ve ayrımcılık oyunumuzun bir lekesi. Azeem'e ve herhangi bir ayrımcılığa maruz kalmış herkes için gerçekten çok üzgünüz. Sporumuz sizi karşılamadı, oyunumuz sizi olması gerektiği gibi kabul etmedi. Özür dileriz." İfadeleri kullanıldı.
"Bugün, bir oyun olarak, kriketi herkesin kendini güvende hissettiği ve herkesin dahil olduğunu hissettiği bir spor haline getirmek için bir dizi somut taahhütten bahsettik. Şimdi ayrıntıları kesinleştireceğiz ve bu eylemleri önümüzdeki hafta yayınlayacağız.
"Oyunumuz güveninizi geri kazanmalı."
Kriket
Kriket Dünya Kupası başlıyor!
29/05/2019 - 13:45
Kriket
Eskrim Şampiyonası sona erdi
18/04/2015 - 11:36