Sıralama turları sırasında talihsizlik yaşayan ve pite girmek zorunda kalan milli yarışcımız Ayhancan Güven, hedefini gerçekleştiremediğini ancak yaşananları göz önünde bulundurdupunda sonuçtan mutlu olduğunu ifade etti.
Motorsport Türkiye'ye demeç veren Ayhancan Güven, "Sıralama turları açıkçası tam olarak istediğim gibi geçmedi. Olanlardan sonra aldığım sonuçtan mutluyum ama tabii ki hafta sonuna başlarken hedefim bu değildi. Sıralama turlarındaki ilk turumda havuz bölümünde biraz geç fren yaptım ve apekste aracım havalandı, bu yüzden de duvarla aramda ufak bir temas oldu. Sonrasında lastiğim hasar aldı. Bu yüzden pite girmek zorunda kaldım." ifadelerini kullandı.
"Arka lastik değiştirildi ve bu yüzden daha henüz zaman turu atamadan erkenden ikinci lastik setine geçmek zorunda kaldım."
Motor Sporlari
Bahattin Sofuoğlu, İspanya'dan zaferle ayrılıyor
20/09/2021 - 11:55
"Her şeye rağmen o temastan sonra devam edebildiğim için şanslıydım, çünkü sonuncu da başlayabilirdim. O yüzden bu konu hakkında çok fazla söylenmek istemiyorum." şeklinde konuşan Ayhancan Güven, sezonun geri kalan bölümünde liderle olan puan farkını kapatmak için elinden gelenin en iyisini yapacağını belirtti.
Porsche Supercup'ta piste çıkacak olan milli yarışçımızı yarın 11.20'de Eurosport ekranlarından takip edebilirsiniz.
Motor Sporlari
Toprak Razgatlıoğlu durdurulamıyor
05/09/2021 - 19:08
Motor Sporlari
Toprak Razgatlıoğlu, İspanya'ya damgasını vurdu
22/08/2021 - 13:13