Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun katkılarıyla bu yıl ilk kez uluslararası Supersport organizasyonlarında şampiyonluk kovalayacak genç motosikletçiler, dünya şampiyonu motosikletçi Kenan Sofuoğlu ile en hızlı olmak için yarışlara hazırlanıyor.
Bu yıl ilk kez Avrupa ve Asya Supersport yarışlarına katılacak 7 genç motosikletçi, Uşak Belediyesi Motor Pisti'nde Kenan Sofuoğlu ile antrenman yaptı.
En hızlı olmak için pistte yaklaşık 5 saat mücadele eden motosikletçiler, Sofuoğlu'nun yönlendirmeleriyle tekniklerini geliştirirken izleyenlerden alkış aldı.
Motosiklet
Kenan Sofuoğlu pistlere veda etti
13/05/2018 - 14:28
Sofuoğlu, antrenman sonrası yaptığı açıklamada bu yıl uluslararası Supersport organizasyonlarında Türk sporcuların önemli başarılar elde edeceğini söyledi.
Türkiye'den ilk kez 9 motosikletçi katılıyor
Bu yıl ilk kez kendisiyle birlikte 8 motosikletçinin Supersport yarışlarına katılacağını ifade eden Kenan Sofuoğlu, "Altyapı imkanları geliştikçe yeni yetenekler ortaya çıkıyor. Birkaç yıl önce ülkemizi sadece ben temsil ediyordum. Önümüzdeki yıllarda aynı pistte birden fazla Türk sporcuyu görmeye başlayacağız. Bu gurur verici" dedi.
''Bu çocuklar özel sporcular''
Tecrübelerini bu yıl ilk kez Avrupa ve Asya Supersport yarışlarına katılacak genç motosikletçilerle paylaştığını, onlarla aynı pistte olmaktan keyif aldığını aktaran Sofuoğlu, "Can Öncü, Deniz Öncü ve Bahattin Sofuoğlu 250 cc'de Asya Supersport'a, Asrın Rodi Pak, Aras Özkaçar ve Harun Çabuk 600 cc ve 650 cc Avrupa Supersport'ta, Toprak Razgatlıoğlu ise 1000 cc'de Avrupa Süperstock'ta yarışacak. Bu çocuklar Türkiye'de ve Avrupa'da supermoto ve motokrosta şampiyonlukları olan özel sporcular. Benimle aynı pistte çekişecek kadar iyiler, önümüzdeki dönemde çok daha iyi olacaklar. Değişik pistlerde onlarla çalışıyoruz, onlar çok şey öğreniyorlar" diye konuştu.
Bu yıl ikizi Can Öncü ile Asya Supersport yarışlarına katılacak Deniz Öncü ise Kenan Sofuoğlu ile aynı pistte olmanın kendilerine heyecan verdiğini söyledi. Antrenmanlarda Sofuoğlu'ndan çok şey öğrendiklerini aktaran Deniz Öncü, "Kenan ağabey bize pistte sürekli baskı yaparak daha hızlı olmamızı sağlıyor, tek hayalim onun kadar hızlı olmak" dedi.
Avrupa Supersport 'ta mücadele edecek Asrın Rodi Pak ise Sofuoğlu'nun izinden gittikleri için çok şanslı olduklarını belirtirken, "Kenan ağabey sadece bir yarışçı değil bizim için rol model. Onunla aynı pistte olmak bir ayrıcalık" ifadelerini kullandı.
İtalya Grand Prix
Kenan Sofuoğlu veda yarışına çıkıyor
11/05/2018 - 09:35
Motosiklet
Kenan Sofuoğlu kaza yaptı
30/09/2017 - 19:25