Geçtiğimiz sezon ilk kez mücadele ettiği Dünya Superbike Şampiyonası'nda iki defa podyuma çıkmayı başaran Toprak Razgatlıoğlu, bu sezon da ritmini günden güne yükseltiyor. Sezonun ilk yarışlarında motosikletinin istediği seviyede olmadığını belirten Toprak, Nisan ayında da yaşadığı sakatlığın etkisiyle bir türlü potansiyelini piste yansıtamamıştı.
Hızlı olmasına karşın güçlü rakiplerinin gerisinde kalan başarılı sporcu, bu seneki en büyük başarısına geçtiğimiz hafta Imola Pisti'nde koşulan sezonun beşinci yarışında ulaştı. 11. sırada başladığı yarışı üçüncü sırada tamamlamayı başaran Toprak, yaşadığı mutluluğu gazetecilerle paylaştı. Sonucun kendilerine umut verdiğini belirten milli pilot, genel klasmanın tepesindeki Alvaro Bautista ve Jonathan Rea'nın ardında bitiş çizgisine geldiği için gurur duyduğunu söyledi.
"Podyum alışkanlık haline gelecek"
Motosiklet
Moto GP Birleşik Krallık - Önemli Anlar
30/08/2021 - 20:43
Sezonun istedikleri gibi başlamadığını hatırlatan Toprak Razgatlıoğlu, “Bu sonuç bizim için çok önemliydi. Geriden gelip podyuma ulaştık. Adında Türk geçen bir takımın mücadeleden vazgeçmesi zaten düşünülemezdi.” dedi.
https://i.eurosport.com/2019/05/15/2587903.jpg
Çalışmalarının karşılığını aldıklarını belirten Razgatlıoğlu, "Bu sonuç bizim için yeni bir sayfanın başlangıcı. Umarım artık podyum bizim için yeniden bir alışkanlık hâline gelecek. Bunu yapabilecek yeteneğimiz, takımımız ve azmimiz var.” açıklamalarıyla da sözlerini noktaladı.
Sezonun geride kalan beş yarışında 65 puan toplayan Toprak Razgatlıoğlu, sürücüler klasmanının 8. basamağında yer alıyor. Dünya Superbike Şampiyonası'nda 263 puanlı Alvaro Bautista liderlik koltuğunda otururken, şampiyonanın efsane isimlerinden Jonathan Rea ise 220 puanla ikinci sırada bulunuyor.
Hazırlayan: Alperen DELİBAŞ
İngiltere Grand Prix
MotoGP'ye yağmur engeli
26/08/2018 - 17:56
İngiltere Grand Prix
MotoGP heyecanı Büyük Britanya'da sürecek
24/08/2018 - 10:37