Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre eski NASCAR pilotu Robert “Bobby” East, geçtiğimiz çarşamba günü Güney Kaliforniya’daki bir benzin istasyonunda yaşadığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetti.
Westminster’da bir benzin istasyonunda gerçekleşen olayda polis, akşam 6’dan biraz önce arandı. Olay yerine gelen polis ekipleri East’in göğsünden bıçaklandığını tespit ettiklerini açıkladı.
Yetkililer, 37 yaşındaki East’in Irvine Tıp Merkezi’ne götürüldüğünü ancak aldığı yaralar sebebiyle kurtarılamadığını belirtti.
Nascar
Nascar'da inanılmaz olay!
09/08/2015 - 12:31
https://i.eurosport.com/2022/07/19/3415135.jpg
Westminster’daki dedektifler, yaptıkları çalışma sonrası Orange County’den şartlı tahliye olan Trent William Millsap’i şüpheli olarak tanımladı.
Polis, zanlının silahlı soygun suçundan şartlı tahliye olduğunu ve kendisi için alakasız bir şartlı tahliye ihlali nedeniyle tutuklama emri çıkarıldığını söyledi.
Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre; SWAT ekipleri cuma günü Millsap’in hakkında çıkarılan tutuklama emri üzerine Anaheim’da bir apartman dairesine giden ekipler çıkan çatışma sonucunda zanlıyı ölü olarak ele geçirdi.
Polis, cumartesi günü Bobby East’in öldürüldüğü saldırının neden yapıldığı konusunda herhangi bir bilgiye ulaşılamadığını açıkladı.
NASCAR, üç kez USAC Ulusal Şampiyonu olan Bobby East’in ölümüyle ilgili bir bildiri yayınladı.
“NASCAR, Bobby East’in trajik ölümünü öğrendiği için üzgün. Gerçek bir yarışçı olan Bobby’nin ailesine ve arkadaşlarına en derin, en içten taziyelerimizi iletiyoruz.”
Yarış dünyasından East’in ölümüyle ilgili birçok mesaj geldi.
Nascar
Nascar'da korku dolu anlar
03/08/2015 - 13:27
Nascar
NASCAR sürücüsü ölümden döndü
06/07/2015 - 13:54