Oyunlardaki ilk güne göre çok daha iyi bir performans sergileyen Xander Schaueffele ikinci günün sonunda 11 vuruşluk avantaja ulaştı. Altıncı ve 14. çukurda parın iki altına inmeyi başaran Schauffele, iki çukurda hata yaptı. Günü altı birdie ile tamamlayan Amerikalı golfçü, 11 sıra yükselerek liderliğe yerleşti.
İlk turda sekiz vuruşluk avantajla liderliği alan Sepp Straka, ikinci gün sonunda yerini kaybeden isimlerdendi. Avusturyalı golfçü turu, toplam para eşit sayıda vuruşla noktalarken ilk dokuzdaki ilk beş çukurda üç kez bogey yaptı. İkinci dokuzda hatalarını telafi eden ve üç kez birdie yapan Straka, toplamda dört birdie ile turu tamamladı ve iki sıra gerileyerek üçüncülüğe ortak oldu.
Önceki güne göre en çok sıra atlayan isim ise Guido Migliozzi oldu. İtalyan golfçü, ilk turu toplam para eşit sayıda vuruşla tamamlamıştı. Migliozzi ikinci günde altı vuruşluk avantaj yakalayarak 30 sıra yükselmeyi başardı ve 11. sıraya ortak oldu. Turu hatasız geçen Migliozzi, ilk dokuzda iki, ikinci dokuzda ise dört kez parın bir altına inerek birdie yaptı.
2020 Yaz Olimpiyatları
Zharnel Hughes'tan Ujah için "ön yargı" çağrısı
24/08/2021 - 12:15
https://i.eurosport.com/2021/07/30/3187400.jpg
Altı vuruşluk avantajıyla ilk turda üçüncü sıraya yerleşen Thomas Pieters ise ikinci turun en çok sıra kaybeden ismi oldu. Belçikalı golfçü toplam parın beş vuruş üstüne çıktığı turda dört kez bogey yaparken 14. ve 18. çukurlarda double bogey yaptı. Pieters üç çukurda parın bir altına inmeyi başarırken ilk gün yakaladığı altı vuruşluk avantajı kaybetti ve 36 sıra kaybederek 39. sıraya ortak oldu.
Olimpiyatlarda ev sahibi sporculardan olan Hideki Matsuyama ise ilk güne göre çok daha iyi bir turu geride bıraktı. Japon sporcu, turu hatasız tamamlarken altı çukurda birdie yaptı. Toplamda sekiz vuruşluk avantajıyla üçüncü sıraya ortak olan Matsuyama, 17 sıra yükseldi.
Altın madalyanın favorileri arasında olan Collin Morikawa ise beş sıra kaybederek 25. sıraya ortak olurken Kuzey İrlandalı golfçü Rory McIlroy 13 sıra yükselerek yedinci sıraya yerleşti.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
2020 Yaz Olimpiyatları
"Yaşadıklarımı dünyada hiçbir şeye değişmem"
21/08/2021 - 01:34
2020 Yaz Olimpiyatları
"Beni güldürdü"
15/08/2021 - 17:04