Tokyo Olimpiyatları’nda golfte üçüncü gün geride kalırken liderlik el değiştirmedi. İlk turda toplam parın üç, ikinci turda sekiz vuruş altında kalmayı başaran Xander Schauffele, üçüncü günde ise 14 vuruşluk avantaja ulaştı. Amerikalı golfçü iki çukurda hata yaparken beş çukurda parın bir altına inerek birdie yaptı.
Olimpiyatlara kötü başlayan ancak ikinci turda üst sıralara çıkmayı başaran Hideki Matsuyama, üçüncü turda da iyi bir performans sergiledi ve ikinci sıraya yerleşti. Japon golfçü, turdaki tek hatasını açılış çukurunda yaptı ve parın bir vuruş üstüne çıktı. Matsuyama, kalan çukurlarda beş kez birdie yaptı ve toplam vuruş avantajında 13’e ulaşarak altın madalya şansını son güne taşımayı başardı.
Oyunların üçüncü gününde üçüncü sırayı iki goflçü paylaştı. Önceki güne göre bir sıra kaybeden Carlos Ortiz ve dört sıra yükselen Paul Casey, 12 vuruş avantajıyla üçüncü sıranın ortağı oldu.
2020 Yaz Olimpiyatları
Zharnel Hughes'tan Ujah için "ön yargı" çağrısı
24/08/2021 - 12:15
Ortiz, üç çukurda bogey yaparken beş çukurda parın bir altına inmeyi başardı. Paul Casey ise altı çukuru birdie ile geçerken tek hatasını 14. çukurda yaptı. Casey, 14. çukuru parın bir üstüne çıkarak bogey ile tamamladı.
İlk günün lideri Sepp Straka ise üçüncü günde de sıra kaybetti. Avusturyalı golfçü bir sıra kaybederek beşinci sıraya ortak oldu. Straka, beş çukurda birdie yaparken iki çukurda parın üstüne çıktı. Yedinci çukuru double bogey ile geçen Straka, 11. çukurda bogey yaptı.
Üçüncü gün sonunda beşinci sıraya ortak olan diğer isimler ise Mito Pereira, Sebastian Munoz ve Rory McIlroy oldu.
Üçüncü tur sonunda en çok sıra atlayan isim ise Güney Koreli golfçü Sungjae Im’di. 35 sıra yüksen Im, iki hata yapmasına rağmen 10 çukurda parın bir altına inmeyi başardı ve yedi vuruşluk avantaj yakaladı. Güney Koreli golfçü, ikinci dokuzda 13. çukuru takip eden üç çukurda arka arkaya birdie yaptı.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
2020 Yaz Olimpiyatları
"Yaşadıklarımı dünyada hiçbir şeye değişmem"
21/08/2021 - 01:34
2020 Yaz Olimpiyatları
"Beni güldürdü"
15/08/2021 - 17:04