Kerber, Almanya’yı temsilen iki kez olimpiyatlarda bulundu fakat yoğun programından dolayı vücudunun oyunlarda tam performans göstermeyeceğini düşünerek, Tokyo Olimpiyatları’ndan çekilme kararı aldı.
Vücudunun Tokyo Olimpiyatları'na tam anlamıyla hazır olmadığını dile getiren Kerber; “Yoğun geçen birkaç haftadan sonra vücudumun dinlenmeye ihtiyacı var. Bu yazdan sonra rekabet etmek için dinlenmem gerek.” dedi.
https://i.eurosport.com/2021/07/08/3169714.jpg
Olimpiyat Oyunları
Havuzda Kan
29 DAKIKA ÖNCE
Olimpiyatlara katılma düşüncesi, geçtiğimiz aylarda daha ileriye gitmek ve hedeflerime inanmaya devam etmek için benim için sürekli bir motivasyon oldu. Almanya’yı, Londra 2012 ve Rio 2016’da temsil etmek, kariyerim adına favori anlarımdan oldu.
“Bu yüzden geri çekilmek, benim için daha zor hale geliyor. Yoğun haftaların ardından vücüdumun dinlenmesi ve bu yazın ardından tam performans göstermem için gerekli olan bir durum. Tüm destekleriniz için çok teşekkür ederim. Bu karar benim için çok zordu. Tokyo’da bizi temsil edecek alman arkadaşlarıma iyi şanslar diliyorum, sizi özleyeceğim.”
2020 Yaz Olimpiyatları
Krystsina Tsimanouskaya güvende
3 SAAT ÖNCE
2020 Yaz Olimpiyatları
Tokyo 2020'de şampiyon Xander Schauffele
21 SAAT ÖNCE