1. Avrupa Oyunları'nda (Bakü 2015) kadınlar serbest stil güreşte Türkiye'yi temsil eden Merve Kenger, Elif Jale Yeşilırmak ve Yasemin Adar bronz madalya için repesaj maçlarına çıkacak.

Haydar Aliyev Arena'da düzenlenen kadınlar serbest stil güreş müsabakalarının ikinci günü sabah seansında, 53, 58, 63 ve 75 kiloda maçlar yapıldı.

Avrupa Oyunları
Defne Bakırcı derece alamadı
16/06/2015 - 11:35

Elif Jale Yeşilırmak, 58 kilo çeyrek finalinde Fransız Aurelie Basset'yi tuşla yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde bu kez Ukraynalı Tetyana Lavrenchuk'a tuşla mağlup olan milli sporcu, repesaj maçına çıkma hakkı elde etti.

75 kiloda mücadele eden Yasemin Adar, ilk turda Bulgar Stanka Hristova'yı, çeyrek finalde de Ukraynalı Oksana Vashchuk'u tuşla geçmeyi başardı. Yarı finalde başa baş geçen mücadelede Rus rakibi Ekaterina Bukina'ya 3-1'lik skorla kaybeden milli güreşçi, repesaj maçına kaldı.

Türkiye'yi 53 kiloda temsil eden Merve Kenger, ilk turda Azerbaycanlı Anzhela Dorogan'a 3-1 yenilmesine karşın rakibinin finale çıkmasıyla bronz madalya alma şansını sürdürdü. Milli güreşçi, repesaj ikinci turunda Macar Mercedesz Denes'i tuşla mağlup ederek bronz madalya mücadelesine çıkma hakkı kazandı.

Buse Tosun ise 63 kiloda mindere çıktığı ilk tur müsabakasında Belaruslu Maryia Mamashuk'a 3-1 kaybederek elendi.

Akşam seansında, Merve Kenger ile Moldovalı Natalia Budu, Elif Jale Yeşilırmak ile Belaruslu Anastasiya Huchok, Yasemin Adar ile Moldovalı Svetlana Saenko bronz madalya için repesaj maçlarında karşılaşacak.

İLGİLİ: Okçulukta sıralamalar belli oldu

Avrupa Oyunları
Lasma Liepa 17. sırada kaldı
16/06/2015 - 10:30
Avrupa Oyunları
Bakan Kılıç, madalyalı sporcularla buluştu
06/08/2015 - 10:25