Amerikan Kadın Milli Futbol Takımı yıldızı Megan Rapinoe, Tokyo Olimpiyatları'nın koronavirüs pandemisi sebebiyle iptal edilmesi durumunda "yıkılacağını" söyledi.
Geçtiğimiz hafta Japonya Hükümeti'nin Olimpiyat Oyunları'nı erteleme ya da iptal etme seçeneği üzerine görüşmesiyle alakalı iddiaların dile getirilmesinden sonra açıklama yapan organizatörler, Olimpiyatların Temmuz - Ağustos aylarında düzenleneceğine dair konuşmuştu.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach da "Olimpik hareket"e bağlı tüm insanların Oyunların düzenleneceğine dair kararlılıkla çalıştığını anlattığı bir video mesaj paylaştı.
Olimpiyat Oyunları
Amerika, Antrenmanlarını Las Vegas’ta Gerçekleştirecek
12/06/2021 - 05:45
https://i.eurosport.com/2020/12/10/2952914.jpg
ABD'nin Kolombiya'yı 6-0 mağlup ettiği hazırlık maçı sonrası konuşan Rapinoe, "Çevremizi güvende tutmak için ne gerekiyorsa yapacağız ve buna hazırlanacağız. Geçtiğimiz sene gibi olamaz."
"Bu çok kötü olur. Benim için son derece yıkıcı olur. Birçok takım arkadaşım böylesine büyük bir organizasyonu tamamen kaçırmaktan mahvolur çünkü tekrar erteleneceğini düşünmüyorum."
"Biri bize bir noktada söyleyecek, fakat o zamana kadar antrenmanlarımıza ve maçlarımıza devam edeceğiz."
Amerikan Kadın Milli Futbol takımı son olarak 2012 Londra Olimpiyatları'nda altın madalya kazanmıştı. 2019 yılındasa son Dünya Kupası'nı müzelerine götürdüler.
Olimpiyat Oyunları
LeBron James, Tokyo'da yok
05/06/2021 - 10:14
Olimpiyat Oyunları
"Tokyo Olimpiyatları'nın iptal edilmesi mümkün değil"
03/06/2021 - 12:04